dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Zpravodajství

Praha zvítězila u soudu se společností eMoneyServices

Dnešní rozsudek Městského soudu v Praze zamítl žalobu společnosti Castelbar Invest, s. r. o., člena skupiny eMoneyServices, dodavatele Opencard, proti hlavnímu městu Praze. Společnost se domáhala zaplacení více jak 42 milionů korun z titulu údajně pozdě uhrazených licenční poplatků ze strany Prahy.

V průběhu řízení soud zjistil, že společnost Castlebar, a pravděpodobně také její předchůdci eMoneyService a Haguess, nedisponovali autorskými právy a tedy ani oprávněním poskytovat licence k Opencard.

Podle advokátní kanceláře Rowan Legal jde o zásadní a velmi významný pro ostatní soudní spory kolem Opencard.

Je to pro nás skvělá zpráva, která potvrzuje, že všechny naše kroky, jakými jsme se vypořádali se symbolem Bémovy éry, předraženou Opencard, byly zcela správné. Z těch několika soudních sporů, které s EMS vedeme, byl právě tento nejdůležitější, protože potvrzuje, že ta společnost nikdy nevlastnila autorská práva,“ přivítala dnešní rozhodnutí soudu primátorka Adriana Krnáčová.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Včera ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru