dnes
Čtvrtek - zatazeno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
28°C
Praha zvětší plochu chodníků, které bude v zimě uklízet
Ilustrační foto: archiv PSAS

Praha zvětší plochu chodníků, které bude v zimě uklízet

Praha téměř zdvojnásobí plochu chodníků, které bude v zimě uklízet od sněhu. Místo současných 250 hektarů se bude uklízet na 400 hektarech. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Rozšíření úklidu schválili pražští radní. K seznamu ulic, které se budou uklízet, se budou moci vyjádřit obyvatelé Prahy.

„Rada se rozhodla po zkušenosti z posledních dvou zim, že rozšíří úklid. Všechny tyto chodníky budou na stejné úrovni takzvané první údržby a budou uklizeny prioritně,“ řekl Dolínek. Praha bude podle něj uklízet i ty, které nejsou zahrnuty do uvedených 400 hektarů, avšak až v druhém sledu.

Náklady na zimní údržbu by se tak měly zvýšit o zhruba 200 milionů korun ze současných zhruba 310 milionů korun.

Do přibližně půlky listopadu bude na internetových stránkách Technické správy komunikací (TSK) i magistrátu seznam chodníků, které mají být prioritně udržovány. Lidé se k němu budou moci vyjádřit a TSK jej případně upraví.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru