dnes
Středa - oblacno
29°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pátek - bourky
24°C
Praha zvětší plochu chodníků, které bude v zimě uklízet
Ilustrační foto: archiv PSAS

Praha zvětší plochu chodníků, které bude v zimě uklízet

Praha téměř zdvojnásobí plochu chodníků, které bude v zimě uklízet od sněhu. Místo současných 250 hektarů se bude uklízet na 400 hektarech. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Rozšíření úklidu schválili pražští radní. K seznamu ulic, které se budou uklízet, se budou moci vyjádřit obyvatelé Prahy.

„Rada se rozhodla po zkušenosti z posledních dvou zim, že rozšíří úklid. Všechny tyto chodníky budou na stejné úrovni takzvané první údržby a budou uklizeny prioritně,“ řekl Dolínek. Praha bude podle něj uklízet i ty, které nejsou zahrnuty do uvedených 400 hektarů, avšak až v druhém sledu.

Náklady na zimní údržbu by se tak měly zvýšit o zhruba 200 milionů korun ze současných zhruba 310 milionů korun.

Do přibližně půlky listopadu bude na internetových stránkách Technické správy komunikací (TSK) i magistrátu seznam chodníků, které mají být prioritně udržovány. Lidé se k němu budou moci vyjádřit a TSK jej případně upraví.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru