Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha zvažuje odkup chrtího závodiště na Plzeňské, mohl by tam být velodrom
Panoramatické foto ze svahu od Plzeňské ulice. Foto: greyhoundpark.cz

Praha zvažuje odkup chrtího závodiště na Plzeňské, mohl by tam být velodrom

Pražský magistrát zvažuje, že odkoupí chrtí závodiště v Plzeňské ulici v Praze 5, které je na pronajatých městských pozemcích. Jak ČTK řekli pražští radní Jan Chabr (TOP 09) a Vít Šimral (Piráti), namísto závodiště by mohlo ve spolupráci s Národní sportovní agenturou (NSA) a Českým svazem cyklistiky (ČSC) vzniknout cyklistické centrum s velodromem. Nejprve je nicméně podle Chabra nutné zhodnotit, jestli je nemovitost pro přestavbu vhodná.

Pozemky u Plzeňské ulice v Košířích si podle Chabra pronajala od města firma Czech International v roce 2005 na 30 let s možností opce na dalších 10 let. V roce 2013 na nich otevřela areál s chrtím závodištěm, jehož vybudování vyšlo podle tehdejších informací na 350 milionů bez interiérů a gastrozázemí. Součástí areálu jsou restaurace a pod budovou je velké parkoviště.

Majitelé závodiště podle Chabra dříve žádali město o odkup pozemků, to však magistrát odmítl, takže nyní zřejmě přijdou na řadu jednání o odkupu nemovitostí.

Vedení města tím reaguje na návrh cyklistického svazu, který si závodiště zvolil jako vhodné místo pro vybudování projektu s názvem Národní cyklistické centrum.

Svaz v blízkosti závodiště provozuje krytou cyklistickou dráhu, kterou by však rád nahradil plnohodnotným velodromem splňujícím parametry pro mezinárodní soutěže, doplněným o další sportoviště nebo muzeum cyklistiky.

Podle mluvčího ČSC Michala Kramera je projekt na začátku. „V současné době se jedná o podpoře projektu a jeho proveditelnosti," uvedl.

Město bude podle Chabra v lednu jednat s NSA, protože je nutné zhodnotit, zda bude možné při případné přestavbě využít část tribun a podzemní garáže nynějšího areálu.

Je podle něj také nutné se bavit o financování, které by podle něj měl zajistit stát. „Na části pozemků by se mohly stavět i městské byty," dodal.

„Za mě to dává smysl, protože velodrom olympijských parametrů tady není a myslím, že by si ho město zasloužilo," řekl k tomu radní Šimral. Dodal, že výhodná je i lokalita a svaz by mohl městu přenechat stávající dráhu pro vybudování dalších sportovišť. Se stavbou velodromu již souhlasil také výbor územního rozvoje a rada Prahy 5.

Čeští cyklisté si dlouhodobě stěžují na to, že v tuzemsku chybí moderní velodrom. Jeho stavbu připravuje Brno v Komárově, tamní magistrát již podle dřívějších informací dokončil projekt pro územní rozhodnutí. Sportoviště má vyjít na 890 milionů korun.


Autor: ČTK

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru