dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Praha ztrácí vládu nad zadluženým Kongresovým centrem. Pomoci by měl stát
Kongresové centrum Praha. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha ztrácí vládu nad zadluženým Kongresovým centrem. Pomoci by měl stát

Pražské zastupitelstvo schválilo znění akcionářské smlouvy mezi městem a státem ve věci Kongresového centra Praha. Společnost nyní bude ovládat stát, který ho pomůže zbavit se miliardových dluhů.

Se záměrem, aby ministerstvo financí navýšilo o dlužnou dvoumiliardovou částku základní kapitál Kongresového centra, čímž by ve firmě ovládané Prahou získalo podíl 70 procent, vyslovili zastupitelé souhlas již koncem února. Dnes bylo schváleno i znění smlouvy.

Problematiku Kongresového centra, které se topí v dluzích, řeší zastupitelé dlouhodobě. Zastupitel Ivan Kabický (ODS) vytkl TOP 09, která město nyní vede, že řešení v minulosti brzdil tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Náměstek Jiří Vávra (TOP 09) reagoval, že s Kalouskem už bylo řešení dojednáno, ale věc „shodili“ jiní ekonomičtí ministři. Nyní se tedy podle jeho slov vedení města obrátilo na ministra Jana Fischera.

Podle radního Václava Novotného (TOP 09) je Kongresové centrum Praha schopné existence. „Byla zde dluhová zátěž, která výnosy centra pohlcovala,“ řekl. Vše bude podle jeho slov uhrazeno z prostředků, kterými do centra vstoupí stát.


Autor: Anna Skálová

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru