Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha zrušila výběr firem pro stavbu P+R parkovacího domu na Opatově
Takto by měl vypadat parkovací dům na Opatově. Zdroj vizualizace: Magistrát hl. m. Prahy

Praha zrušila výběr firem pro stavbu P+R parkovacího domu na Opatově

Pražský magistrát zrušil výběr sdružení stavebních firem BAK stavební společnost, Metrostav DIZ a Geosan Group, které mělo pro hlavní město za 659,9 milionu korun bez DPH postavit P+R parkovací dům u stanice metra C Opatov. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Město vyhovělo námitce, kterou podal další účastník tendru. Plánovaný dům má mít kapacitu 495 parkovacích míst.

Výběr firem radní města schválili koncem loňského října. Proti rozhodnutí však podle dnes schváleného dokumentu dorazila námitka od sdružení firem Gardenline, Yucon CZ a Adifex, které se tendru rovněž účastnilo.

Vítězné sdružení podle námitky uvedlo nepravdivé údaje v kritériu kvalifikace členů týmu, který měl na stavbě pracovat. Magistrát uvedl, že se ve lhůtě pro vypořádání nepodařilo získat od vítěze tendru potřebné doplňující informace.

„Proto se navrhuje se s ohledem na výše uvedené skutečnosti rozhodnutí o výběru dodavatele zrušit a zároveň se navrhuje uložit hodnotící komisi provedení nového posouzení a hodnocení nabídek," stojí v důvodové zprávě k dnešnímu usnesení radních.

Čtyřpodlažní parkovací dům na Jižním Městě má zajistit dojíždějícím řidičům návaznost na metro a autobusy. Na jeho střeše město plánuje vybudovat park, který má sloužit mimo jiné i seniorům z blízkého domova důchodců. Zástupci koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) loni kritizovali to, že o výběru dodavatele rozhodla už po volbách dosluhující rada.

Praha předloni dokončila na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut za zhruba půl miliardy korun. Loni zahájila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice, ten má nabídnout 400 stání a vyjít na 293 milionů korun.

Další dům magistrát plánuje například na Zličíně. P+R parkoviště jsou určená především pro dojíždějící Středočechy a mají ulevit dopravě v metropoli tím, že řidiči zanechají auto na kraji města a pokračují MHD.


Autor: ČTK

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru