Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha zruší některá preventivní opatření v MHD, povinnost zakrytých úst a nosu zůstane v platnosti
Povinnost nosit respirátory nebo nanoroušky v pražské MHD přetrvá. Foto: Jan Puci

Praha zruší některá preventivní opatření v MHD, povinnost zakrytých úst a nosu zůstane v platnosti

Vzhledem k ústupu pandemie covid-19 a rozvolňování mimořádných opatření se zástupci magistrátu, pražského dopravního podniku, organizace Ropid a hygienické stanice rozhodli od pondělí 21. února zrušit některá preventivní protiepidemická opatření na autobusových a tramvajových linkách. 

Cestující budou moci opět nastupovat předními dveřmi nebo využívat první řadu sedadel. Povinnost mít v MHD zakryta ústa a nos respirátorem nebo nanorouškou nadále zůstává v platnosti. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková. 

Od pondělí 21. února od ranního výjezdu se ruší zákaz nastupování předními dveřmi na všech městských autobusových linkách a na tramvajových spojích provozovaných staršími typy vozidel. 

Tím pádem skončí i zapáskování prostoru první řady sedadel na městských i příměstských autobusových linkách, jakož i zapáskování prostoru předních dveří u starších typů tramvají.

Nadále však zůstane automatické otevírání dveří. „Na městských autobusových linkách a na tramvajových spojích budou řidiči i nadále centrálně otevírat automaticky všechny dveře, kromě předních, bez nutnosti mačkání poptávkového tlačítka, a to ve všech zastávkách, ve kterých budou vozidla zastavovat,“ upřesnila Řehková. Zastávky na znamení zůstávají zachovány. 

Ve všech prostorech MHD, tedy uvnitř autobusů, tramvají i souprav metra, ve vestibulech, na nástupištích stanic metra či v přestupních chodbách platí nadále povinnost cestujících mít zakryta ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou. 

Posílení víkendového provozu

Spoje na městských linkách budou v pracovních dnech i nadále provozovány podle současného poloprázdninového jízdního řádu. Obnovení plného provozu je v plánu od pondělí 21. března. 

Vzhledem na postupně rostoucí poptávku po cestování metrem o víkendech budou spoje pražské podzemky od soboty 26. února v sobotu a neděli opět jezdit podle standardního grafikonu, nikoliv současného prázdninového. 


Autor: Jan Puci

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

innogy zlevňuje nové ceníky zemního plynu pod vládní strop

23. ledna 2023 v 11:14

Největší dodavatel plynu innogy v reakci na pozitivní cenový vývoj na velkoobchodních trzích z posledních týdnů zlevňuje dodávku zemního plynu pod vládou stanovený cenový strop pro nové zákazníky a pro ty, kterým končí fixované smlouvy. Nový ceník zákazníkům garantuje na 12 měsíců cenu komodity...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru