Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha zřídila po střelbě s tragickými následky krizovou linku
Ilustrační foto: Pixabay

Praha zřídila po střelbě s tragickými následky krizovou linku

S ohledem na čtvrteční mimořádnou bezpečnostní situaci hlavní město ve spolupráci s Policií ČR zřídilo bezplatnou krizovou linku 974 823 158. Ta bude až do odvolání v provozu nonstop a je určena všem, kteří potřebují základní informace v souvislosti s tragédií v budově Filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha.  

„Nemám slov. V tuto chvíli cítím jen smutek. Jako pražský primátor ale musím reagovat. A ubezpečit Pražany, že jsou v bezpečí. Byli jsme svědky tragédie nebývalých rozměrů. Je strašné, kolik nevinných životů bylo zmařeno. Vyjadřuji co nejhlubší soustrast všem pozůstalým,“ uvedl k situaci primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS). 

Tísňové linky ve čtvrtek čelily velkému náporu volajících, proto hlavní město ve spolupráci s Policií ČR zřídilo bezplatnou krizovou linku 974 823 158, pro kterou zajistilo také část personálu. Pracovníci poskytují volajícím základní informace a zejména psychosociální pomoc.  

Praha pomáhá i prostřednictvím organizací, se kterými dlouhodobě spolupracuje. „Jsme připraveni na další podporu rodin a blízkých obětí a účastníků tragédie. Naši odborníci z Intervenčního centra – Centra sociálních služeb Praha – a RIAPSu poskytují krizovou intervenci a psychologickou podporu. V tomto centru jsou zkušení krizoví interventi z řad psychologů, psychiatrů i zdravotnického personálu. Uvolnili jsme zde i další pobytové kapacity pro krizovou intervenci,“ uvedla náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS).

Pomoc jim bude v tomto případě poskytnuta na čísle 222 586 768. K dispozici je i Pražská linka důvěry: 222 580 697 včetně online chatu. Každý, kdo potřebuje psychologickou pomoc a podporu může také volat do Intervenčního centra 222 580 697. 

„Zveřejněná linka je určená široké veřejnosti pro jejich informování o tragické události. Prosíme veřejnost, aby ji preferovala před linkami 112 a 158, které k informování o této tragédii určené nejsou,“ řekla náměstkyně primátora Jana Komrsková (Piráti). 

Hlavní město také postavilo zázemí pro Policisty v místě události a zajistilo zásobování základními potravinami. Praha navíc povolala Český červený kříž, který má na místě své vozidlo a pomáhá se zvládáním situace.


Autor: Hla

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru