Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha zpřístupnila pro chodce Dvořákovo a Hořejší nábřeží, zákaz vjezdu platí dál
Náplavka Dvořákova nábřeží. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha zpřístupnila pro chodce Dvořákovo a Hořejší nábřeží, zákaz vjezdu platí dál

Povodňový orgán hl. m. Prahy ve středu odpoledne rozhodl, že pro veřejnost je zpřístupněno Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Do těchto míst ale nebude umožněn vjezd aut kromě zásobování. Praha zároveň důrazně vyzývá veřejnost k obezřetnosti a doporučuje opatrnost při průchodu otevřenými náplavkami. Všechna ostatní opatření zůstávají v platnosti. Informoval o tom Tadeáš Provazník z tiskového oddělení pražského magistrátu.

S ohledem na dosavadní vývoj situace Praha od středečních 16 hodin umožnila vstup pro veřejnost a vjezd cyklistů na Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Tyto náplavky i všechny ostatní v Praze 1, 2 a 5 však nadále zůstávají uzavřené pro auta. 

Vzhledem k tomu, že na výše zmíněných náplavkách jsou otevřeny i provozovny, platí výjimka pro vjezd zásobování od 8 do 10 hodin. „Tato vozidla se však zde budou moci zdržet pouze po nezbytně nutnou dobu. Na dodržování těchto opatření budou stále dohlížet strážníci městské policie,“ popsal Provazník. 

Hlavní město podle něj zároveň vyzývá veřejnost k opatrnosti při návštěvách Dvořákova a Hořejšího nábřeží a doporučuje co nejvyšší možnou obezřetnost. Zároveň upozorňuje návštěvníky, aby se nepřibližovali k hraně říčního koryta Vltavy. 

„Dbáme na bezpečnost Pražanů a zachováváme obezřetnost. Jelikož ale povodňové nebezpečí opadává, snažíme se postupně vracet na náplavky běžný život. Dnes přijatá opatření považuji za rozumný kompromis,“ uvedl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS). 

Již ve středu ráno byl umožněn nástup cestujících na lodě kotvící u náplavky Dvořákova nábřeží. 

Hladina Vltavy v Praze bude i v následujících dnech vyšší, nicméně podle aktuálních informací a předpovědí by se měl průtok stabilizovat v rozmezí 500 až 600 metrů krychlových za sekundu na limnigrafu v Malé Chuchli.


Autor: red

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Na zastávce u motolské nemocnice ležel mrtvý muž

9. července 2024 ve 20:28

Pražští strážníci našli v úterý odpoledne mrtvého muže na autobusové zastávce v Kukulově ulici u motolské nemocnice. „Ohledáním na místě bylo zjištěno, že se jedná o náhlé úmrtí,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Daněk.

Další články
Nahoru