Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha zpřístupnila pro chodce Dvořákovo a Hořejší nábřeží, zákaz vjezdu platí dál
Náplavka Dvořákova nábřeží. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha zpřístupnila pro chodce Dvořákovo a Hořejší nábřeží, zákaz vjezdu platí dál

Povodňový orgán hl. m. Prahy ve středu odpoledne rozhodl, že pro veřejnost je zpřístupněno Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Do těchto míst ale nebude umožněn vjezd aut kromě zásobování. Praha zároveň důrazně vyzývá veřejnost k obezřetnosti a doporučuje opatrnost při průchodu otevřenými náplavkami. Všechna ostatní opatření zůstávají v platnosti. Informoval o tom Tadeáš Provazník z tiskového oddělení pražského magistrátu.

S ohledem na dosavadní vývoj situace Praha od středečních 16 hodin umožnila vstup pro veřejnost a vjezd cyklistů na Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Tyto náplavky i všechny ostatní v Praze 1, 2 a 5 však nadále zůstávají uzavřené pro auta. 

Vzhledem k tomu, že na výše zmíněných náplavkách jsou otevřeny i provozovny, platí výjimka pro vjezd zásobování od 8 do 10 hodin. „Tato vozidla se však zde budou moci zdržet pouze po nezbytně nutnou dobu. Na dodržování těchto opatření budou stále dohlížet strážníci městské policie,“ popsal Provazník. 

Hlavní město podle něj zároveň vyzývá veřejnost k opatrnosti při návštěvách Dvořákova a Hořejšího nábřeží a doporučuje co nejvyšší možnou obezřetnost. Zároveň upozorňuje návštěvníky, aby se nepřibližovali k hraně říčního koryta Vltavy. 

„Dbáme na bezpečnost Pražanů a zachováváme obezřetnost. Jelikož ale povodňové nebezpečí opadává, snažíme se postupně vracet na náplavky běžný život. Dnes přijatá opatření považuji za rozumný kompromis,“ uvedl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS). 

Již ve středu ráno byl umožněn nástup cestujících na lodě kotvící u náplavky Dvořákova nábřeží. 

Hladina Vltavy v Praze bude i v následujících dnech vyšší, nicméně podle aktuálních informací a předpovědí by se měl průtok stabilizovat v rozmezí 500 až 600 metrů krychlových za sekundu na limnigrafu v Malé Chuchli.


Autor: red

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Včera v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru