Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha znovu podpořila Fond ohrožených dětí Klokánek

Spolupráce mezi hlavním městem a neziskovou organizací Fond ohrožených dětí (FOD) Klokánek pokračuje. Praha tradičně podpořila děti v péči Klokánka volnými vstupy do Aquacentra Šutka a rovněž jim darovala sportovní vybavení pro volný čas. Náměstkyně primátora Alexandra Udženija a radní Adam Zábranský kromě toho osobně poděkovali předsedkyni FOD Hance Kupkové za úsilí při pomoci ohroženým dětem a vyjádřili pokračující podporu Klokánka ze strany hlavního města.

Podobně jako v minulých letech obdržel Klokánek od hlavního města celkem 135 čipů s volným vstupem do Aquacentra Šutka, který si děti budou moci naplno užívat po celý rok.

„Zážitky jsou lepším darem než věci a pro děti z Klokánka, které se ocitly v nepříznivé rodinné situaci, jsou ty pozitivní zážitky o to hodnotnější,“ říká radní hl. m. Prahy pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

„Díky tomuto milému setkání a předání dárků jsem měla také možnost probrat s paní předsedkyní i aktuální potřeby a situaci ve Fondu ohrožených dětí Klokánek. Hlavní město se snaží Klokánky dlouhodobě podporovat. Ať už pronájmem domů, ve kterých mají své domácnosti, tak třeba grantovou podporou, díky které přispíváme na péči o děti. Moc si vážím práce všech tet i strýčků v Klokánku, kteří pomáhají týraným, zanedbávaným, zneužívaným a opuštěným dětem v těch nejsmutnějších fázích jejich života. Patří jim náš velký obdiv a poděkování,“ uvádí náměstkyně primátora pro sociální věci a zdravotnictví Alexandra Udženija.

O zajištění čipů na volný vstup dětí se postarala městská společnost TRADE CENTRE PRAHA (TCP), která je správcem a provozovatelem Aquacentra Šutka. „Moc nás těší, že se na této činnosti můžeme ve spolupráci s hlavním městem každoročně podílet a pomoci tak dobré věci. Kromě volných vstupů na Šutku jsme Klokánku darovali také drobnost v podobě dárkových předmětů Pražských náplavek a věříme, že naše podpora bude nadále pokračovat i v následujících letech,“ prozrazuje členka představenstva TCP Marta Pražáková.

„Jsem opravdu ráda, že Praha takto myslí na děti v ohrožení. Velmi si této spolupráce vážím, protože zážitky jsou pro děti potřebné, ale v rámci financí neziskového sektoru se stávají nadstandardními. Proto je pro nás opakovaná spolupráce s Prahou velmi přínosná,“ dodává Hanka Kupková, předsedkyně FOD Klokánek.
Autor: Alo

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru