dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Pražský sport

Praha zná jména nejlepších tenistů do 16 let za loňský rok

Ve středu 22. března se konal 6. galavečer Pražského tenisového svazu (PTS). Této slavnostní příležitosti využilo svazové vedení k předání ocenění nejlepším družstvům, tenistům a tenistkám loňského roku. V závěru slavnostního večera byly rovněž vyhlášeny výsledky prestižní ankety „Kanáří naděje“, jež od roku 1998 oceňuje nejlepšího hráče a hráčku do 16 let na území hlavního města Prahy. Vítězi této ankety se za rok 2016 stali Denisa Hindová a Vítek Horák z klubu I. ČLTK Praha.

vitezove-ankety-kanari-nadeje-za-rok-2016-nahled

 

Oba ocenění pokračují ve stopách slavných předchůdců a předchůdkyň, kteří anketu opanovali v minulosti. „Titul pražské Kanáří naděje si například odnesly takové hvězdy českého a světového tenisu, jakými jsou Karolína Plíšková, Nicole Vaidišová či Barbora Strýcová. Ta naši anketu vyhrála dokonce dvakrát v letech 2001 a 2002. Věřím, že oba ocenění na sobě budou dále pracovat a svými výkony nám budou dělat stejnou radost jako minulé vítězky,“ řekl předseda Pražského tenisového svazu Pavel Saic.

Denisa Hindová (nar. 17. 7. 2002) i Vítek Horák (nar. 6. 7. 2002) jsou oba mládežnickými reprezentanty České republiky a mají za sebou již řadu individuálních úspěchů. Hindová například na turnajích ITF pro hráčky do 18 let slavila 1. místo ve dvouhře na Moser Czech Junior Open a výhru na turnaji v maďarské Budapešti. Na tuzemském žebříčku hráček do 16 let jí loni patřila první příčka a na žebříčku ITF do 18 let se umístila na velmi slušné 58. pozici.

Vítek Horák skončil v roce 2016 na tuzemském žebříčku hráčů do 16 let na 2. místě a stejnou příčku slavil i ve dvouhře loňského Halového mistrovství České republiky.

Oba vítězové ankety obdrželi z rukou předsedy PTS Pavla Saice, šéfa Českého tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderky a zástupce společnosti AMER SPORTS Libora Chwistka vítěznou trofej, poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 10 000 korun a šek na 10 000 určeny určený na další sportovní rozvoj.

Pražský tenisový svaz na svém středečním galavečeru ovšem neocenil pouze výše uvedené „kanáří naděje“. Rozdávala se rovněž ocenění za vítězství v Přeboru Prahy družstev, Junior FED CUP nebo medaile Karla Koželuha – nejvyšší ocenění udělované ČTS, které za dlouholetou činnost obdržel rozhodčí Jaroslav Černý.


Nedělní Běžecká škola Prahy 6 ve Hvězdě

Dnes v 09:32

Běžecký trénink pod odborným vedením, rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink a protažení na závěr.

Nejlepší lezci se představí veřejnosti v rámci ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

Dnes v 08:12

Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu oslav naší republiky, mezi které mohou být beze sporu zařazeny i výkony českých sportovců světového formátu. V Metropoli Zličín se uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Fanoušci lezení...

Na Florbalový turnaj zve Aktivní Desítka

Včera v 10:30

Máte rádi florbal? Chcete si zahrát zápas s přáteli a vyzkoušet si různé doprovodné florbalové aktivity, jako je střelba na bránu, měření rychlosti střely, atd.? V pondělí 5. listopadu je připraven den s florbalem plný sportovních aktivit, zábavy a hodnotných cen.

Druhý ročník Studentského štafetového maratonu zná své vítěze

11. října 2018 v 10:50

Praha má za sebou druhý ročník Studentského štafetového maratonu. Běžecké akce se zúčastnilo dvacet desetičlenných týmů z pražských středních škol. Cílem pořádající neziskové organizace Dělej co tě baví bylo rozhýbat studenty a podpořit budování týmového ducha v rámci škol. Závod odstartovala...

Praha 2 zve do v Riegrových sadů na outdoorové tréninky

11. října 2018 v 07:56

Běh, cvičení a jóga. Každý z tréningů bude začínat v 18 hodin a sraz na parkovišti vedle Sokolovny.

Podzimní běhání 2018 v sobotu 13. října

9. října 2018 ve 13:30

Seriál závodů 15. ročníku Poháru Pražských Běžeckých Nadějí pokračuje na Jižním Městě v sobotu 13. října, tradičně v Kunratickém lese, za pořadatelství oddílu Atletika Jižní Město a při spoluúčasti městské části Praha 11.

Štafetový maraton rozhýbe studenty

7. října 2018 v 19:43

Už podruhé je pro studenty středních a vysokých škol v Praze připravený Studentský štafetový maraton. Závod desetičlenných týmů odstartuje ve středu 10. října na Výstavišti v Holešovicích běžkyně a olympionička Lenka Masná. Běžecký závod i celodenní doprovodný program na Výstavišti a v parku...

Klánovický 1/2 maraton se blíží

3. října 2018 ve 13:59

Čtvrtý ročník Klánovického terénního 1/2 maratonu se koná v neděli 21. října. Trasa závodu má minimální převýšení, vede přes Klánovický les a běžci se mohou po cestě kochat krásnou přírodou, užívat si měkkou půdu pod nohama a využívat zázemí a komfortu odpovídající profesionálním...

Běh Jana Kocourka

3. října 2018 v 08:36

V okolí Švehlovy sokolovny se za podpory patnácté městské části koná 7. října Běh Jana Kocourka. Děti startují v 10 hodin, dospělí poběží od 11 hodin.

Pro milovníky výkonů: Mistrovství ČR v aerobiku láká na skvělou podívanou

1. října 2018 v 19:24

Čeští závodníci ve sportovním aerobiku patří právem mezi světovou elitu a umisťují se na předních příčkách stupňů vítězů. Právě nyní se už pečlivě chystají na blížící se mistrovství světa. Ještě předtím – 5. až 7 října 2018 – se ovšem předvedou se svými vypilovanými sestavami v pražské sportovní...

Na Cyklistický závod zve Aktivní Desítka

1. října 2018 ve 14:39

V areálu velodromu TJ Kovo Praha bude zítra od 14 hodin probíhat cyklistický závod pro děti i dospělé. Děti mohou závodit na dětských kolech nebo odrážedlech, dospělí závodníci na horských i jiných kolech vhodných do terénu.

Praha 11 zažije přehlídku nejlepších světových týmů malého fotbalu

1. října 2018 v 11:47

Svátek malého fotbalu se blíží do Prahy. Historicky první mistrovství světa hráčů do 21 let proběhne ve sportovní hale Jedenáctka VS v Praze 11 od 4. do 7. října.

Další články
Nahoru