Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha změnila pravidla pro prodej vyhlídkových jízd a zpřesnila definice trhů
Vyhlídkové lodě u Karlova mostu. Foto: Milan Dvořák / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha změnila pravidla pro prodej vyhlídkových jízd a zpřesnila definice trhů

V rámci novely tržního řádu, kterou schválilo vedení Prahy minulý týden, bylo změněno například rozdělení trhů tak, aby byly lépe definovány a lidé zde našli přesný sortiment zboží, který očekávají. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pražští radní projednali novelu tržního řádu, která obsahuje několik nových koncepčních přístupů včetně aktualizace textu. Nové definice se dočkaly různé trhy, jako například farmářské, potravinové, květinové, smíšené, bleší, vánoční, velikonoční či dušičkové, aby bylo jasně rozděleno, k čemu se má jaký trh vztahovat a co se na nich může prodávat.

Součástí novely je také upřesnění produktů, aby na farmářských trzích byly primárně prodávány výrobky z domácí produkce od menších výrobců. 

„Zároveň budeme více apelovat na minimalizaci požívání jednorázového plastového nádobí či kelímků s ohledem na klimatický závazek. Tržní místa by nově měla používat plastové výrobky v co nejmenší míře a preferovat vratné či znovupoužitelné kelímky,“ sdělil radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09).

Větší změna v novele tržního řádu se týká prodeje lístků na vyhlídkové jízdy loděmi a autobusy. Lístky budou moci být prodávány pouze v místě, ke kterému se vztahují, u lodí například pouze přímo u přístaviště nebo kotviště konkrétní lodě.

V minulosti byly totiž takto prodávány lístky i několik kilometrů od těchto míst. Změna se netýká on-line prodeje nebo prodeje v kamenných provozovnách. 

Hlavní město od 1. ledna 2023 mimo jiné omezí provoz koňských povozů v centru města zrušením stanovišť na Staroměstském náměstí a ve Stromovce. 

„Termín zrušení od roku 2023 má zajistit možnost diskuze s provozovateli kočárů a případné nalezení nového domova pro zvířata,“ dodal Jan Chabr.


Autor: puc

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru