Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha změní projekt úprav Revoluční ulice, začít se má v roce 2024
Revoluční ulice by se měla dočkat změn. Foto: Palickap / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha změní projekt úprav Revoluční ulice, začít se má v roce 2024

Pražský magistrát nechá upravit studii proměny Revoluční ulice v Praze 1 z roku 2018. Proti původní bude nová verze počítat s vydlážděním vozovky a zavedením rychlostního limitu 30 kilometrů za hodinu. O změnách rozhodli radní. Plán počítá i s tím, že se v ulici přesune tramvajová zastávka, rozšíří chodníky a přibudou stromy. Začít by se mělo roce 2024.

Změny souvisí s koncepcí takzvaného Hradebního korza, kterou radní schválili v roce 2019. To se skládá z ulic, kudy dříve vedly staroměstské hradby, tedy zejména Národní, Na Příkopě a právě Revoluční. Podle představ města by se nynější promenáda měla rozšířit až k mostu Legií na jedné a Štefánikovu mostu na druhé straně.

Úpravy Revoluční dostal na starost pražský dopravní podnik (DPP), protože jejich zásadní částí je rekonstrukce tramvajové trati.

„Celá akce se musí koordinovat s rekonstrukcí Hlávkova mostu. Nicméně projektové práce započnou urychleně. Akci má DPP již v plánu a samotná realizace by měla započít v roce 2024," uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09).

Při plánované rekonstrukci budou podle informací města rozšířeny chodníky, přibudou lavičky a koše. Zastávka tramvaje se přesune blíže k řece a její ostrůvky budou rozšířeny. Ulice se má podle představ vedení města změnit v městskou třídu, čemuž má přispět snížení rychlostního limitu a použití hladké dlažby na vozovce. V části ulice také vznikne nový cyklopruh a přibude tam 30 stromů.

„Chceme z Revoluční ulice vytvořit promenádu se širokými chodníky, kvalitními povrchy, lavičkami a lépe dostupnou MHD," uvedl k tomu náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Na studii bude podle informací města navazovat rekonstrukce veřejného prostranství před obchodním domem Kotva, kde se zruší zastřešený vstup do podzemního supermarketu a přibudou místa k posezení.

Na konci Revoluční je také volná parcela navazující na park Lannova, která je v majetku Prahy 1. Městská část tam v roce 2017 představila návrh stavby přezdívané Zlaté vejce, od kterého později ustoupila. Stávající vedení radnice by na místě nicméně stále rádo vidělo veřejný objekt, například galerii nebo jinou kulturní instituci.

Konkrétní návrh však zatím není na stole, starosta Petr Hejma (STAN) dříve ČTK řekl, že by na něj radnice chtěla vypsat mezinárodní architektonickou soutěž.


Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

Včera ve 21:36

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská...

Mlžítka osvěží ulice Prahy 8

Včera v 15:42

Letos bude Praha 8 ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) instalovat na 4 místech v Praze 8 mlžící zařízení, tzv. brčka.

Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Pocitová mapa Prahy 6

11. května 2021 v 17:36

Praha 6 je ode dneška součástí Pocitové mapy. Mapa pražských míst, kde lidé rádi tráví volný čas nebo naopak vnímají konkrétní problém vzniká online hlasováním.

Testování dětí Prahy 1 bude formou PCR testu

11. května 2021 v 16:05

Děti ze škol zřizovaných Prahou 1 budou od 17. května testovány všeobecně lépe přijímanou neinvazivní formou PCR testu ze slin.

Praha 8 je součástí Pocitové mapy

11. května 2021 v 15:55

Praha 8 se zapojila do celopražské online Pocitové mapy Zdravá Praha 2021 probíhající od května do září 2021. Ta nabízí obyvatelům aktivní zapojení do rozvoje městské části a zajišťuje tak důležitou zpětnou vazbu.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Vysloužilé tonerové a inkoustové kazety do koše nepatří, můžete je odevzdat na radnici

10. května 2021 v 09:38

Obyvatelé Prahy 15 mohou využít možnosti odevzdání použitých tonerových a inkoustových kazet do sběrného boxu umístěného v budově radnice.

Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

9. května 2021 v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Další články
Nahoru