Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - prehanky-dest 11°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha změní projekt úprav Revoluční ulice, začít se má v roce 2024
Revoluční ulice by se měla dočkat změn. Foto: Palickap / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha změní projekt úprav Revoluční ulice, začít se má v roce 2024

Pražský magistrát nechá upravit studii proměny Revoluční ulice v Praze 1 z roku 2018. Proti původní bude nová verze počítat s vydlážděním vozovky a zavedením rychlostního limitu 30 kilometrů za hodinu. O změnách rozhodli radní. Plán počítá i s tím, že se v ulici přesune tramvajová zastávka, rozšíří chodníky a přibudou stromy. Začít by se mělo roce 2024.

Změny souvisí s koncepcí takzvaného Hradebního korza, kterou radní schválili v roce 2019. To se skládá z ulic, kudy dříve vedly staroměstské hradby, tedy zejména Národní, Na Příkopě a právě Revoluční. Podle představ města by se nynější promenáda měla rozšířit až k mostu Legií na jedné a Štefánikovu mostu na druhé straně.

Úpravy Revoluční dostal na starost pražský dopravní podnik (DPP), protože jejich zásadní částí je rekonstrukce tramvajové trati.

„Celá akce se musí koordinovat s rekonstrukcí Hlávkova mostu. Nicméně projektové práce započnou urychleně. Akci má DPP již v plánu a samotná realizace by měla započít v roce 2024," uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09).

Při plánované rekonstrukci budou podle informací města rozšířeny chodníky, přibudou lavičky a koše. Zastávka tramvaje se přesune blíže k řece a její ostrůvky budou rozšířeny. Ulice se má podle představ vedení města změnit v městskou třídu, čemuž má přispět snížení rychlostního limitu a použití hladké dlažby na vozovce. V části ulice také vznikne nový cyklopruh a přibude tam 30 stromů.

„Chceme z Revoluční ulice vytvořit promenádu se širokými chodníky, kvalitními povrchy, lavičkami a lépe dostupnou MHD," uvedl k tomu náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Na studii bude podle informací města navazovat rekonstrukce veřejného prostranství před obchodním domem Kotva, kde se zruší zastřešený vstup do podzemního supermarketu a přibudou místa k posezení.

Na konci Revoluční je také volná parcela navazující na park Lannova, která je v majetku Prahy 1. Městská část tam v roce 2017 představila návrh stavby přezdívané Zlaté vejce, od kterého později ustoupila. Stávající vedení radnice by na místě nicméně stále rádo vidělo veřejný objekt, například galerii nebo jinou kulturní instituci.

Konkrétní návrh však zatím není na stole, starosta Petr Hejma (STAN) dříve ČTK řekl, že by na něj radnice chtěla vypsat mezinárodní architektonickou soutěž.


Autor: ČTK

Lávka je opravena a opět slouží chodcům i cyklistům

Včera ve 14:01

Lávka vedoucí od stanice metra Hůrka do Centrálního parku Prahy 13 prošla rekonstrukcí a opět slouží chodcům i cyklistům.

Pětkou zdravě a udržitelně

Včera v 09:29

Praha 5 se připojuje k dvacátému ročníku Evropského týdne mobility jehož sloganem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Debatovat o aktivní mobilitě – tedy o tom jaké výhody přináší pro naše tělesné a duševní zdraví a pohodu můžete dnes v 16 hodin v Parku...

Praha 4: Setkání s radními u kulatého stolu

Včera v 07:38

Na neformální diskusi o veřejném prostoru zve radnice Prahy 4. Setkání u kulatého stolu se koná ve čtvrtek 23. září v 18 hodin.

Praha 11: Pocitovou mapu můžete vyplnit do konce září

Včera v 06:33

Už jen do konce tohoto měsíce mohou zájemci z Prahy 11 vyplnit Pocitovou mapu a tím radnici i hlavnímu městu dát zpětnou vazbu, jak zlepšit Jižní Město. Tento projekt spustila Praha ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, a především s Národní sítí Zdravých měst ČR, které je Praha 11 už...

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

17. září 2021 v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

17. září 2021 v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

Rada rozhodla o výběru zhotovitele P+R Nové Butovice

16. září 2021 v 07:50

Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele stavby P+R záchytného parkoviště Nové Butovice. Jedná se výstavbu vícepodlažního parkovacího objektu z poloviny určeného rezidentům a z poloviny určeného jako P+R záchytné parkoviště o celkové kapacitě...

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Další články
Nahoru