Dnes Středa - obcasny-dest 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha změní projekt úprav Revoluční ulice, začít se má v roce 2024
Revoluční ulice by se měla dočkat změn. Foto: Palickap / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha změní projekt úprav Revoluční ulice, začít se má v roce 2024

Pražský magistrát nechá upravit studii proměny Revoluční ulice v Praze 1 z roku 2018. Proti původní bude nová verze počítat s vydlážděním vozovky a zavedením rychlostního limitu 30 kilometrů za hodinu. O změnách rozhodli radní. Plán počítá i s tím, že se v ulici přesune tramvajová zastávka, rozšíří chodníky a přibudou stromy. Začít by se mělo roce 2024.

Změny souvisí s koncepcí takzvaného Hradebního korza, kterou radní schválili v roce 2019. To se skládá z ulic, kudy dříve vedly staroměstské hradby, tedy zejména Národní, Na Příkopě a právě Revoluční. Podle představ města by se nynější promenáda měla rozšířit až k mostu Legií na jedné a Štefánikovu mostu na druhé straně.

Úpravy Revoluční dostal na starost pražský dopravní podnik (DPP), protože jejich zásadní částí je rekonstrukce tramvajové trati.

„Celá akce se musí koordinovat s rekonstrukcí Hlávkova mostu. Nicméně projektové práce započnou urychleně. Akci má DPP již v plánu a samotná realizace by měla započít v roce 2024," uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09).

Při plánované rekonstrukci budou podle informací města rozšířeny chodníky, přibudou lavičky a koše. Zastávka tramvaje se přesune blíže k řece a její ostrůvky budou rozšířeny. Ulice se má podle představ vedení města změnit v městskou třídu, čemuž má přispět snížení rychlostního limitu a použití hladké dlažby na vozovce. V části ulice také vznikne nový cyklopruh a přibude tam 30 stromů.

„Chceme z Revoluční ulice vytvořit promenádu se širokými chodníky, kvalitními povrchy, lavičkami a lépe dostupnou MHD," uvedl k tomu náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Na studii bude podle informací města navazovat rekonstrukce veřejného prostranství před obchodním domem Kotva, kde se zruší zastřešený vstup do podzemního supermarketu a přibudou místa k posezení.

Na konci Revoluční je také volná parcela navazující na park Lannova, která je v majetku Prahy 1. Městská část tam v roce 2017 představila návrh stavby přezdívané Zlaté vejce, od kterého později ustoupila. Stávající vedení radnice by na místě nicméně stále rádo vidělo veřejný objekt, například galerii nebo jinou kulturní instituci.

Konkrétní návrh však zatím není na stole, starosta Petr Hejma (STAN) dříve ČTK řekl, že by na něj radnice chtěla vypsat mezinárodní architektonickou soutěž.


Autor: ČTK

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

Dnes v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru