dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha zítra podepíše dohodu s vlastníkem Opencard

Hlavní město Praha podepíše v pátek memorandum s firmou eMoneyServices (EMS), která vlastní majetková práva k Opencard. Text dohody již schválili radní hlavního města. Obě strany se v něm domluvily, že budou dále jednat. Konkrétní částky, kolik by měla Praha zaplatit za licence ke kartám nebo za práva k Opencard, ale v textu nejsou.

EMS má podle informací ČTK v nejbližších dnech rovněž Praze předložit cenovou nabídku na koupi licencí k více než 250.000 karet. „Podpisu memoranda nic nebrání, podepsáno by mělo být tento pátek,“ řekla ČTK mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

V textu dohody obě strany deklarují, že se chtějí domluvit na řešení problémů kolem Opencard. Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky.

V dohodě nejsou konkrétní částky, za které by Praha koupila licence ke kartám, ani za kolik by případně koupila majetková práva ke kartě.

Cenovou nabídku na odkup licencí má EMS Praze předložit v nejbližších dnech.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru