Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha získala prostředky na financování programu Jan Amos Komenský

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytlo hlavnímu městu Praze finanční prostředky na podporu vzdělávacích projektů. V rámci Operačního Programu Jan Amos Komenský byla Praze poskytnuta částka ve výši 26 243 838 korun. Jedná se o první platbu na tyto projekty.

Tuto finanční injekci hlavní město použije na neinvestiční projekty realizované v rámci priority programu nazvaného 2 OP JAK, konkrétně na výzvu Šablony pro MŠ a ZŠ I. Příjemci těchto prostředků jsou příspěvkové organizace, jejichž zřizovatelem jsou městské části hl. m. Prahy.

„Jedná se o významný krok k podpoře a rozvoji vzdělávacích projektů v Praze,“ řekl Zdeněk Kovářík, člen Rady hl. m. Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání. „Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím Operačního Programu Jan Amos Komenský přispět ke zvyšování kvality a účinnosti systémů vzdělávání,“ dodal radní Kovářík.
Autor: Alo

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru