Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha získala na opravy Barrandovského mostu od státu 40 milionů korun
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: barrandak.cz

Praha získala na opravy Barrandovského mostu od státu 40 milionů korun

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) podpořil Prahu při opravách Barrandovského mostu. Na celkovou rekonstrukci nejvytíženějšího silničního mostu v Česku poskytl částku přes 40,4 milionu korun. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Hlavní město přijalo investiční transfery v celkové výši 40 408 749 korun ze SFDI. Tento finanční příspěvek je určen na celkovou rekonstrukci a modernizaci Barrandovského mostu a modernizaci dopravního značení.  

SFDI, který zodpovídá za udržování a rozvoj dopravní infrastruktury v České republice a spravuje jej Ministerstvo dopravy, poskytl tuto finanční podporu, aby zajistil bezpečnost a plynulost provozu na jednom z klíčových dopravních uzlů hlavního města a celé republiky.   

„Praha je hlavní dopravní uzel a je nesmírně důležité, aby její infrastruktura byla na nejvyšší možné úrovni. Investiční transfery z SFDI nám umožní rekonstruovat a modernizovat Barrandovský most – stavbu celorepublikového významu. Jsem tak rád, že rekonstrukce této kritické stavby nepůjde na vrub jen Praze. Investice do mostu byla zásadní pro zajištění bezpečného provozu všech řidičů,“ uvedl Zdeněk Kovářík (ODS), člen Rady hl. m. Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.  

„Podobně jako na předchozí etapu oprav, i letos Praha získává další finanční prostředky ze SFDI určené na klíčovou opravu Barrandovského mostu. Opravy mostu už byly nezbytné. Z pohledu Prahy se jedná o rekonstrukci století, i s ohledem na každodenní vytíženost této významné dopravní tepny, kterou zdaleka nevyužívají pouze Pražané. Rekonstrukce mostu zatím probíhá bez významných komplikací,“ dodal I. náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).  

Spodní stavba Barrandovského mostu se dočkala rekonstrukce a sanace už v minulých letech, konkrétně od září 2020 do listopadu 2021. První etapa rekonstrukce nosné konstrukce mostu se uskutečnila loni od května do října. 

Zbývající tři etapy pak budou na řadě letos a v následujících dvou letech, a to v úzké koordinaci se stavbami dalších investorů na území Prahy a Středočeského kraje. V letošním roce se v rámci rekonstrukce odstraňuje mostní svršek a stávající vybavení na severní polovině jižního mostu a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. 


Autor: puc

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru