Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha získala na opravy Barrandovského mostu od státu 40 milionů korun
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: barrandak.cz

Praha získala na opravy Barrandovského mostu od státu 40 milionů korun

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) podpořil Prahu při opravách Barrandovského mostu. Na celkovou rekonstrukci nejvytíženějšího silničního mostu v Česku poskytl částku přes 40,4 milionu korun. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Hlavní město přijalo investiční transfery v celkové výši 40 408 749 korun ze SFDI. Tento finanční příspěvek je určen na celkovou rekonstrukci a modernizaci Barrandovského mostu a modernizaci dopravního značení.  

SFDI, který zodpovídá za udržování a rozvoj dopravní infrastruktury v České republice a spravuje jej Ministerstvo dopravy, poskytl tuto finanční podporu, aby zajistil bezpečnost a plynulost provozu na jednom z klíčových dopravních uzlů hlavního města a celé republiky.   

„Praha je hlavní dopravní uzel a je nesmírně důležité, aby její infrastruktura byla na nejvyšší možné úrovni. Investiční transfery z SFDI nám umožní rekonstruovat a modernizovat Barrandovský most – stavbu celorepublikového významu. Jsem tak rád, že rekonstrukce této kritické stavby nepůjde na vrub jen Praze. Investice do mostu byla zásadní pro zajištění bezpečného provozu všech řidičů,“ uvedl Zdeněk Kovářík (ODS), člen Rady hl. m. Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.  

„Podobně jako na předchozí etapu oprav, i letos Praha získává další finanční prostředky ze SFDI určené na klíčovou opravu Barrandovského mostu. Opravy mostu už byly nezbytné. Z pohledu Prahy se jedná o rekonstrukci století, i s ohledem na každodenní vytíženost této významné dopravní tepny, kterou zdaleka nevyužívají pouze Pražané. Rekonstrukce mostu zatím probíhá bez významných komplikací,“ dodal I. náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).  

Spodní stavba Barrandovského mostu se dočkala rekonstrukce a sanace už v minulých letech, konkrétně od září 2020 do listopadu 2021. První etapa rekonstrukce nosné konstrukce mostu se uskutečnila loni od května do října. 

Zbývající tři etapy pak budou na řadě letos a v následujících dvou letech, a to v úzké koordinaci se stavbami dalších investorů na území Prahy a Středočeského kraje. V letošním roce se v rámci rekonstrukce odstraňuje mostní svršek a stávající vybavení na severní polovině jižního mostu a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. 


Autor: puc

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Dnes v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Dnes v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru