Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha získá přes půl miliardy korun na obnovu významných komunikací
I letos bude pokračovat oprava Barrandovského mostu. Foto: archiv TSK

Praha získá přes půl miliardy korun na obnovu významných komunikací

Praha letos získá ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) až 530,9 milionu korun. Smlouvu s fondem ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Peníze jsou určené na rozvoj a opravy komunikací, které provizorně nahrazují části dosud nevybudovaného Pražského okruhu. Například se bude jednat o pokračující obnovu Barrandovského mostu, rekonstrukci části ulice Průmyslová nebo o instalaci protihlukových opatření v ulici 5. května. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Loni město podle první uzavřené smlouvy mělo ze SFDI získat až 404,8 milionu korun, dodatkem se však částka zvedla na částku 582 milionů korun.

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na čtvrtečním jednání schválilo uzavření Smlouvy o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na rok 2023. Bude se jednat celkem o částku ve výši 530 870 000 korun, kterou hlavní město podle Hofmana využije na financování oprav a údržby komunikací.

„Pokračujeme v rekordních investicích do rozvoje a obnovy dopravní infrastruktury, například další nákladnou etapou rekonstrukce Barrandovského mostu. Řešit je ale potřeba i drobnější rekonstrukce a stavby, které mají velký dopad na své okolí. K tomu všemu nám dopomáhají, kromě financí z rozpočtu hlavního města, i prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury,” uvedl I. náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti). 

Finanční prostředky budou určeny na financování oprav a údržby komunikací ve vlastnictví hlavního města, které dočasně plní funkci silnic pro převádění vnější silniční dopravy pro území Prahy, tedy těch, které provizorně nahrazují části dosud nevybudovaného Pražského okruhu.

Konkrétně se má jednat o pokračující celkovou obnovu Barrandovského mostu, dále o rekonstrukci ulice Průmyslová v úseku U Stavoservisu – Tiskařská, instalaci protihlukových opatření v ulici 5. května, opravy na Evropské, vybudování podchodu pod Strakonickou, prodloužení odbočovacího pruhu na křižovatce Kbelská – Kolbenova, protihluková opatření v úseku Dostihová – Strakonická i na opravy a údržbu silnic I. třídy, na další protihluková opatření nebo na modernizaci dopravního značení.

SFDI byl zřízený v roce 2000 a je podřízený ministerstvu dopravy. Jeho účelem je rozvoj, výstavba, údržba a modernizace silnic a dálnic, železničních dopravních cest a vnitrozemských vodních cest nebo zavedení či provozování systému elektronického mýtného.

Podílí se také na výstavbě nebo opravách cyklistických stezek. Sněmovna loni schválila, že SFDI letos hospodaří s rozpočtem 150,9 miliardy korun, což je o 23,3 miliardy korun meziročně více. 


Autor: puc

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru