Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha zažila první extrémní skateboardingový závod v historii
Závod v Kostelní ulici. Foto: Toyota Česká republika

Praha zažila první extrémní skateboardingový závod v historii

V Kostelní ulici v Praze 7 se uplynulý víkend konal závod Steep Street, kterého se zúčastnili skateboardisté z česka i zahraničí. Vítězem se stal Douwe Macare z Nizozemska, druhý se umístil Španěl Danny León a třetí skončil Maxim Habanec, spolupořadatel akce, nejlepší český skateboardista a ambasador automobilky Toyota, která se na organizaci podílela.

„Sjížděl jsem spoustu ulic po celém světě a napadlo mě, že když do toho zapojíme překážky a pozveme nejlepší ridery na světě, bude to něco neuvěřitelného. Tak vznikl první slopestyle skateboardingový závod v historii,“ popsal Habanec. 

Dvacítka odvážných jezdců v Praze o víkendu závodila nejen na čas, ale zároveň se snažila předvést ty nejlepší triky a co nejpreciznější výkon. „Nejde se přitom soustředit jen na jedno, musí to být kombinace. Je potřeba jet rychle, ale zároveň se soustředit na těžké a kreativní triky,“ pokračoval. 

Závod se v Praze nemohl konat nikde jinde než na Letné. „Historicky se tady na skejtu vždycky jezdilo, takže to dává největší smysl. Celkově skateboarding na Letnou patří. Podpořila nás i městská část Praha 7, takže bylo jednoduché to tady uspořádat,“ popsal Habanec. 

S lehkostí se pak závodníci vznášeli i nad jednotlivými překážkami, i když se přitom řítili z kopce klidně i rychlostí 40 kilometrů za hodinu. „Všichni se už na trénincích shodli, že ta trať je dost extrémní,“ podotkl.

Příště třeba v New Yorku 

První testovací ročník extrémního závodu považuje za úspěšný a věří, že nebyl poslední. „Hrozně by mě bavilo, kdyby se příští rok něco podobného mohlo jet v nějakém větším městě, jako třeba v New Yorku nebo Tokiu,“ sdělil. 

Vůbec nejprudší ulicí, kterou on sám sjel, byla Baxter Street v Los Angeles, což je pátá nejprudší ulice ve Spojených státech. „Málem jsem se u toho zabil, bylo to daleko extrémnější než tohle, takže to už rozhodně nepotřebuju opakovat,“ vzpomíná. 

Výjimečný závod Steep Street byl pro českého skateboardistu především zábava, a teď už ho čekají přípravy na závody, v nichž se bude rozhodovat o kvalifikaci na olympijské hry, které proběhnou příští rok v Paříži.


Autor: puc

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

Dnes v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

Včera v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

Včera v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Praha 4: Outdoor fitness a Nordic walking v červnu

4. června 2024 v 11:33

Pravidelné sportovní dny pro malé i velké na dvou místech a ve dvou termínech. V Parku Na Pankráci to jsou pondělní odpolední Outdoor Fitness pro malé i velké děti a v Krčském lese pak odpolední středeční Nordic walking pro děti i dospělé.

Běžecký závod v Dolních Počernicích

4. června 2024 v 07:26

Závod se koná v zámeckém parku v soboru 8. června. Během celého dne si můžete spolu se svými dětmi prohlédnout policejní techniku, výstroj mnoha policistů a vyzkoušet různé policejní činnosti.

Půlmaraton po hranicích čtvrté městské části

2. června 2024 v 08:53

Víte, jak dlouhá je po obvodu Praha 4? Plus mínus je to půlmaratónská trať. Oběhnout ji můžete 9. června.

Cvičte pod stromy ve Stromovce

1. června 2024 ve 13:33

Pro cvičenky a cvičence všech věkových kategorií je připraveno rehabilitačně-posilovací cvičení ve Stromovce.

Nenechte si utéct Lhotecký běh, registrovat se můžete od června

1. června 2024 v 11:31

Tradiční Lhotecký běh vstupuje do svého 8. ročníku a těší se na malé i velké v sobotu 14. září od 13:00 hodin. Pokud se nebudete registrovat on-line, tak přijďte raději o něco dříve. Celá sportovně zábavní akce se uskuteční na hřišti FC Tempo a v blízkém lese.

Běžecká trasa s průvodcem: Meandry Botiče v Praze 10

1. června 2024 v 08:44

Běžecké trasy s průvodcem – pohyb na čerstvém vzduchu a nepoznaná desítková krajina. Běh po Praze 10 je skvělý způsob, jak prozkoumat Desítku a zároveň si udržet kondici. Užijte si pohyb na čerstvém vzduchu a objevujte nová místa na Praze 10.

Červnové plavání s Prahou 1

31. května 2024 ve 13:31

V sobotu 8. června zve Praha 1 na tradiční plavání o pohár MČ Praha 1 v bazénu Tyršova domu. Čas příchodu je možný kdykoliv od 14 do 18 hodin. Registrace do příslušné věkové kategorie se provádí přímo na místě na recepci bazénu.

Další články
Nahoru