Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha zažila první extrémní skateboardingový závod v historii
Závod v Kostelní ulici. Foto: Toyota Česká republika

Praha zažila první extrémní skateboardingový závod v historii

V Kostelní ulici v Praze 7 se uplynulý víkend konal závod Steep Street, kterého se zúčastnili skateboardisté z česka i zahraničí. Vítězem se stal Douwe Macare z Nizozemska, druhý se umístil Španěl Danny León a třetí skončil Maxim Habanec, spolupořadatel akce, nejlepší český skateboardista a ambasador automobilky Toyota, která se na organizaci podílela.

„Sjížděl jsem spoustu ulic po celém světě a napadlo mě, že když do toho zapojíme překážky a pozveme nejlepší ridery na světě, bude to něco neuvěřitelného. Tak vznikl první slopestyle skateboardingový závod v historii,“ popsal Habanec. 

Dvacítka odvážných jezdců v Praze o víkendu závodila nejen na čas, ale zároveň se snažila předvést ty nejlepší triky a co nejpreciznější výkon. „Nejde se přitom soustředit jen na jedno, musí to být kombinace. Je potřeba jet rychle, ale zároveň se soustředit na těžké a kreativní triky,“ pokračoval. 

Závod se v Praze nemohl konat nikde jinde než na Letné. „Historicky se tady na skejtu vždycky jezdilo, takže to dává největší smysl. Celkově skateboarding na Letnou patří. Podpořila nás i městská část Praha 7, takže bylo jednoduché to tady uspořádat,“ popsal Habanec. 

S lehkostí se pak závodníci vznášeli i nad jednotlivými překážkami, i když se přitom řítili z kopce klidně i rychlostí 40 kilometrů za hodinu. „Všichni se už na trénincích shodli, že ta trať je dost extrémní,“ podotkl.

Příště třeba v New Yorku 

První testovací ročník extrémního závodu považuje za úspěšný a věří, že nebyl poslední. „Hrozně by mě bavilo, kdyby se příští rok něco podobného mohlo jet v nějakém větším městě, jako třeba v New Yorku nebo Tokiu,“ sdělil. 

Vůbec nejprudší ulicí, kterou on sám sjel, byla Baxter Street v Los Angeles, což je pátá nejprudší ulice ve Spojených státech. „Málem jsem se u toho zabil, bylo to daleko extrémnější než tohle, takže to už rozhodně nepotřebuju opakovat,“ vzpomíná. 

Výjimečný závod Steep Street byl pro českého skateboardistu především zábava, a teď už ho čekají přípravy na závody, v nichž se bude rozhodovat o kvalifikaci na olympijské hry, které proběhnou příští rok v Paříži.


Autor: puc

Praha 9: Sejdeme se v cíli

Včera v 10:26

Charitativní rodinné závody na oválu Sparty Podvinný mlýn 8. října od 9 hodin. Účastí podpoříte školáka ve druhé třídě Kubu a pomůžete sbírkou na rehabilitace a pomůcky potřebné k jeho léčbě po prodělané mrtvici.

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

27. září 2023 v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Akcí Rozjedeme to na Žofíně začal Evropský týden sportu

25. září 2023 v 09:30

V sobotu 23. září začal ve všech evropských zemích již 9. ročník Evropského týdne sportu. V České republice odstartoval akcí Rozjedeme to na Žofíně, současně s připomenutím výročí 75 let od založení Světové zdravotnické organizace. Více než 500 účastníků včetně řady významných osobností upozornilo...

Praha 4: Street sports před Kongresovým centrem

23. září 2023 v 19:18

Praha 4 zve v neděli 24. září od 15 hodin na ukázky Street sports před Kongresovým centrem Praha u vchodu číslo 4.

Plavejte v Praze 1

21. září 2023 v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Pochod kolem Prahy 14

19. září 2023 v 07:10

Turistický pochod „14 km kolem Prahy 14“ se koná v sobotu 14. října. Start na malý okruh je od 8:30 do 15 hodin a na velký okruh od 8:30 do 12 hodin před restaurací Club Slavoj v Hloubětínské ulici.

Univerzitní hokejový klub Engineers Prague má novou identitu

17. září 2023 ve 14:15

Klub Engineers Prague prošel před startem pátého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje výraznou změnou. Kromě úpravy oficiálního názvu na ČVUT Engineers Prague se mění i klubové logo. To je inspirováno právě znakem Českého vysokého učení technického v Praze, které se stane primárně...

Praha 14: Závody na inline bruslích

16. září 2023 v 16:59

Vezměte brusle a odrážedla a přijďte ve středu 20. září v 15 hodin zazávodit. Pro malé je zařazena jízda na odrážedle, připraven je bohatý doprovodný program.

Turnaj v boxu o pohár Prahy 14

15. září 2023 v 09:35

První amatérský turnaj v boxu ve koná na Plechárně v pátek 22. září.

Průzkum: 91 procent učitelů tělocviku pozoruje upadající kondici dětí

7. září 2023 ve 12:47

Množí se počet omluvenek z hodin tělesné výchovy na základních a středních školách, fyzická zdatnost s pohybovou gramotností se významně zhoršují a školy v čele se státem nevěnují tomuto problému dostatečnou pozornost. Takové jsou výsledky průzkumu, který iniciovala nově vzniklá Asociace trenérů a...

Sportovní odpoledne na Folimance

7. září 2023 v 08:06

Ve středu 13. září se od 15 do 18 hodin koná na Folimance sportovní odpoledne. Uvidíte ukázky bikeride a parkour show.

Praha přivítá desátý ročník běžeckých závodů NN NIGHT RUN PRAHA

5. září 2023 v 08:00

V sobotu 9. září odstartuje na pražské Letné desátý ročník NN NIGHT RUN PRAHA, včetně oblíbeného charitativního běhu AVON BĚH a zážitkového nočního běhu NN NIGHT RUN. Na registrované běžce čeká v průběhu dne celkem pět závodů, a to jak pro dospělé, tak i nejmenší sportovce. Novým lokálním...

Oběhněte Folimanku

3. září 2023 v 07:47

Praha 2 zve na orientační běh pro veřejnost.

Nový skatepark na Lužinách se otevře v říjnu

2. září 2023 v 05:54

Praha 13 dokončuje nový skatepark na Lužinách, větší a modernější areál, který nahradí původní skatepark. Ten po dvaceti letech dosloužil. Nový volnočasový areál bude určen nejen skateboardistům, využívat jej budou moci také vyznavači in-line bruslí, kol a koloběžek.

Další články
Nahoru