Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Praha zaplatí za opravu Hotelu Opatov podle původního projektu 689 milionů korun
Hotel Opatov (na snímku vlevo) a vedle něj stojící bývalá ubytovna Sandra. Foto(2x): JP

Praha zaplatí za opravu Hotelu Opatov podle původního projektu 689 milionů korun

Pražský magistrát zaplatí za přestavbu Hotelu Opatov na Jižním Městě na byty 689 milionů korun bez DPH. Práce provede firma Hochtief CZ, kterou v pondělí radní vybrali jako vítěze veřejné zakázky vypsané v roce 2018. Radní začátkem roku přidělení zakázky zamítli s tím, že je cena moc vysoká, nyní se však k původnímu projektu vrátili.

„Kdyby město takto významnou rekonstrukci připravovalo dnes, věřím, že by celý proces proběhl lépe. Zakázka na zhotovitele stavby byla vypsána na konci minulého období, a jak jsme si ověřili, v tomto případě by zásadní přehodnocení projektu v této fázi již nebylo efektivní,” uvedl radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti).

Začátek roku Zábranský uvedl, že ze soutěže vzešla cena o čtvrtinu vyšší než předpokládaných 550 milionů korun a že město projekt zruší a vypracuje studii jiných možných řešení včetně zbourání stavby.

opatov-hotel

Bývalý hotel Opatov čeká rekonstrukce

Na následujícím jednání zastupitelstva se kroku bránila opozice a zastupitelé odhlasovali, aby vedení města podniklo kroky vedoucí co nejrychleji k opravě a vzniku dostupného bydlení.

Podle pondělních informací si Praha nechala od Pražské developerské společnosti vypracovat analýzu alternativních variant, jak s výškovou budovou naložit. Z té podle vyjádření magistrátu vyplynulo, že by i s ohledem na rostoucí ceny ve stavebnictví další odklady nebyly pro město výhodné.

Proti původním plánům doznal projekt změn. Místo původně plánovaných 323 bytů jich má být v bývalém hotelu 275, protože se zvýšil počet větších jednotek určených pro rodiny.

K podobným účelům jako Hotel Opatov má v budoucnu sloužit přilehlá bývalá ubytovna Sandra, kterou za odhadovanou cenu půl miliardy korun rekonstruuje Praha 11.

Na opravu si městská část od hlavního města vzala půjčku 200 milionů korun, dalšími 303 miliony Praha akci dotovala.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru