Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha zaplatí za opravu Hotelu Opatov podle původního projektu 689 milionů korun
Hotel Opatov (na snímku vlevo) a vedle něj stojící bývalá ubytovna Sandra. Foto(2x): JP

Praha zaplatí za opravu Hotelu Opatov podle původního projektu 689 milionů korun

Pražský magistrát zaplatí za přestavbu Hotelu Opatov na Jižním Městě na byty 689 milionů korun bez DPH. Práce provede firma Hochtief CZ, kterou v pondělí radní vybrali jako vítěze veřejné zakázky vypsané v roce 2018. Radní začátkem roku přidělení zakázky zamítli s tím, že je cena moc vysoká, nyní se však k původnímu projektu vrátili.

„Kdyby město takto významnou rekonstrukci připravovalo dnes, věřím, že by celý proces proběhl lépe. Zakázka na zhotovitele stavby byla vypsána na konci minulého období, a jak jsme si ověřili, v tomto případě by zásadní přehodnocení projektu v této fázi již nebylo efektivní,” uvedl radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti).

Začátek roku Zábranský uvedl, že ze soutěže vzešla cena o čtvrtinu vyšší než předpokládaných 550 milionů korun a že město projekt zruší a vypracuje studii jiných možných řešení včetně zbourání stavby.

opatov-hotel

Bývalý hotel Opatov čeká rekonstrukce

Na následujícím jednání zastupitelstva se kroku bránila opozice a zastupitelé odhlasovali, aby vedení města podniklo kroky vedoucí co nejrychleji k opravě a vzniku dostupného bydlení.

Podle pondělních informací si Praha nechala od Pražské developerské společnosti vypracovat analýzu alternativních variant, jak s výškovou budovou naložit. Z té podle vyjádření magistrátu vyplynulo, že by i s ohledem na rostoucí ceny ve stavebnictví další odklady nebyly pro město výhodné.

Proti původním plánům doznal projekt změn. Místo původně plánovaných 323 bytů jich má být v bývalém hotelu 275, protože se zvýšil počet větších jednotek určených pro rodiny.

K podobným účelům jako Hotel Opatov má v budoucnu sloužit přilehlá bývalá ubytovna Sandra, kterou za odhadovanou cenu půl miliardy korun rekonstruuje Praha 11.

Na opravu si městská část od hlavního města vzala půjčku 200 milionů korun, dalšími 303 miliony Praha akci dotovala.


Autor: ČTK

Projekt Sportovní údolí Krč vzniká za účasti veřejnosti

Dnes ve 13:22

Budoucí podoba, a hlavně možnosti využití údolí Kunratického potoka byly hlavním tématem veřejného setkání, které k budoucím proměnám údolí zorganizovala městská část Praha 4. V atraktivní lokalitě v současné době působí několik sportovních oddílů s řádově tisíci členy. Údolím rovněž prochází...

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Včera v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Včera v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

23. června 2024 v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

23. června 2024 v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Další články
Nahoru