Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha zaplatí za opravu Hotelu Opatov podle původního projektu 689 milionů korun
Hotel Opatov (na snímku vlevo) a vedle něj stojící bývalá ubytovna Sandra. Foto(2x): JP

Praha zaplatí za opravu Hotelu Opatov podle původního projektu 689 milionů korun

Pražský magistrát zaplatí za přestavbu Hotelu Opatov na Jižním Městě na byty 689 milionů korun bez DPH. Práce provede firma Hochtief CZ, kterou v pondělí radní vybrali jako vítěze veřejné zakázky vypsané v roce 2018. Radní začátkem roku přidělení zakázky zamítli s tím, že je cena moc vysoká, nyní se však k původnímu projektu vrátili.

„Kdyby město takto významnou rekonstrukci připravovalo dnes, věřím, že by celý proces proběhl lépe. Zakázka na zhotovitele stavby byla vypsána na konci minulého období, a jak jsme si ověřili, v tomto případě by zásadní přehodnocení projektu v této fázi již nebylo efektivní,” uvedl radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti).

Začátek roku Zábranský uvedl, že ze soutěže vzešla cena o čtvrtinu vyšší než předpokládaných 550 milionů korun a že město projekt zruší a vypracuje studii jiných možných řešení včetně zbourání stavby.

opatov-hotel

Bývalý hotel Opatov čeká rekonstrukce

Na následujícím jednání zastupitelstva se kroku bránila opozice a zastupitelé odhlasovali, aby vedení města podniklo kroky vedoucí co nejrychleji k opravě a vzniku dostupného bydlení.

Podle pondělních informací si Praha nechala od Pražské developerské společnosti vypracovat analýzu alternativních variant, jak s výškovou budovou naložit. Z té podle vyjádření magistrátu vyplynulo, že by i s ohledem na rostoucí ceny ve stavebnictví další odklady nebyly pro město výhodné.

Proti původním plánům doznal projekt změn. Místo původně plánovaných 323 bytů jich má být v bývalém hotelu 275, protože se zvýšil počet větších jednotek určených pro rodiny.

K podobným účelům jako Hotel Opatov má v budoucnu sloužit přilehlá bývalá ubytovna Sandra, kterou za odhadovanou cenu půl miliardy korun rekonstruuje Praha 11.

Na opravu si městská část od hlavního města vzala půjčku 200 milionů korun, dalšími 303 miliony Praha akci dotovala.


Autor: ČTK

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Další články
Nahoru