dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Praha zaplatí za Blanku, stavaři se vrátí příští týden

Praha do konce týdne odešle firmě Metrostav dlužné 2,7 miliardy korun za stavbu tunelu Blanka. Na základě pátečního rozsudku soudu o tom rozhodla rada města, řekl ČTK náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09).

Metrostav je podle mluvčího Františka Poláka připraven do dvou dnů od doručení peněz obnovit práce. Stát by se tak podle Nouzy mělo na začátku příštího týdne.

„Od rady jsem dostal za úkol sejít se se zástupci Metrostavu a do konce týdne podepsat dohodu,“ řekl Nouza. Na jejím základě Praha odešle dlužnou částku a stavební firma začne pravděpodobně od pondělí znovu stavět.

Po zaplacení zmíněných 2,7 miliardy má Praha dalších 1,34 miliardy proplácet postupně v průběhu stavby.

Stavební firma musí podle rozhodnutí arbitrů dokončit stavbu do pěti měsíců. Arbitráž tím ale nekončí. Metrostav totiž minulý týden rozšířil žalobu o další miliardu, mimo jiné za problematický Trojský most. Další soudní líčení bude 4. června.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru