dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - jasno
1°C
Praha zanalyzuje přístupy k přívozům a udělá případně změny
Ilustrační foto: archiv

Praha zanalyzuje přístupy k přívozům a udělá případně změny

Praha si zadala analýzu přístupů ke všem pražským přívozům. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD. Cílem studie je analyzovat stav a vymezit případné změny.

První jednání ohledně přívozů by se mělo uskutečnit v příštím týdnu. V Praze v současné době funguje šest přívozů, dva z nich celoročně. Na přívozech platí jízdenky MHD.

„Technická správa komunikací na základě zadání od komise rady hlavního města pro Prahu bezbariérovou a otevřenou v roce 2016 zadala zpracování studie. První z jednání nad touto studií se uskuteční 9. května, a to o přívozech P1 a P2, další mají následovat," uvedl Drápal. Přívoz označený jako P1 pluje ze Sedlce do Zámků a P2 z Podbaby do Podhoří. Výsledky analýzy a případné změny, zatím není jasné.

Přístupem k přívozu se již začal zabývat stavební úřad Prahy 8, a to konkrétně v případě toho z Holešovic do Karlína. Na příchodu totiž bez povolení úředníků Prahy 8 vznikly schody a zábradlí. Příchod tu například není, stejně jako u některých dalších, bezbariérový.

Novodobá historie pražských přívozů začala v roce 2005, kdy poprvé vyjela linka P1 mezi Zámky a Sedlcem. V roce 2006 následoval přívoz P2 mezi Podbabou a Podhořím a o rok později P3 spojující Dvorce a Lihovar. Další přívozy vypluly v roce 2008 a v roce 2009 přibyl přívoz P6 v Modřanech. Nejmladším je přívoz P7 z Holešovic do Karlína.


Praha 6: Vánoční režim pro parkování

Dnes ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

Dnes v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru