dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Praha zanalyzuje přístupy k přívozům a udělá případně změny
Ilustrační foto: archiv

Praha zanalyzuje přístupy k přívozům a udělá případně změny

Praha si zadala analýzu přístupů ke všem pražským přívozům. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD. Cílem studie je analyzovat stav a vymezit případné změny.

První jednání ohledně přívozů by se mělo uskutečnit v příštím týdnu. V Praze v současné době funguje šest přívozů, dva z nich celoročně. Na přívozech platí jízdenky MHD.

„Technická správa komunikací na základě zadání od komise rady hlavního města pro Prahu bezbariérovou a otevřenou v roce 2016 zadala zpracování studie. První z jednání nad touto studií se uskuteční 9. května, a to o přívozech P1 a P2, další mají následovat," uvedl Drápal. Přívoz označený jako P1 pluje ze Sedlce do Zámků a P2 z Podbaby do Podhoří. Výsledky analýzy a případné změny, zatím není jasné.

Přístupem k přívozu se již začal zabývat stavební úřad Prahy 8, a to konkrétně v případě toho z Holešovic do Karlína. Na příchodu totiž bez povolení úředníků Prahy 8 vznikly schody a zábradlí. Příchod tu například není, stejně jako u některých dalších, bezbariérový.

Novodobá historie pražských přívozů začala v roce 2005, kdy poprvé vyjela linka P1 mezi Zámky a Sedlcem. V roce 2006 následoval přívoz P2 mezi Podbabou a Podhořím a o rok později P3 spojující Dvorce a Lihovar. Další přívozy vypluly v roce 2008 a v roce 2009 přibyl přívoz P6 v Modřanech. Nejmladším je přívoz P7 z Holešovic do Karlína.


Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

Včera v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

18. února 2019 ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

17. února 2019 v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Další články
Nahoru