Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha zamítla pořízení změny územního plánu k zástavbě u Džbánu
Plovárna Džbán. Foto: archiv MHMP

Praha zamítla pořízení změny územního plánu k zástavbě u Džbánu

Praha nepořídí změnu územního plánu, která by umožnila firmě Molepo stavět na pozemcích v okolí nádrže Džbán. Podnět ke změně dnes zamítli městští zastupitelé.

Ohledně pozemků a způsobu jejich prodeje v roce 2012 se rozhořel politický spor zejména mezi koaliční Prahou Sobě a opoziční ODS.

Areál u Džbánu vydražila firma Molepo z majetku likvidovaného státního podniku Pražská kanalizace a vodní toky roce v 2012 za zhruba 53 milionů korun.

Lídr Prahy Sobě Jan Čižinský označil tehdejší postup, u kterého byli někteří současní zastupitelé ODS, za nestandardní a vyzval firmu, aby pozemky převedla zpět na město za tehdejší cenu. Zástupci firmy i ODS kritiku tehdejšího postupu ostře odmítli.

Zastupitelé dnes zamítli podnět ke změně územního plánu, bez kterého nemůže firma postavit plánované bytové domy podél Evropské ulice. Firma Molepo nedávno koupaliště uzavřela s odůvodněním, že je v havarijním stavu a bez výstavby nemá peníze na jeho rekonstrukci.

Náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09) dnes upozornil, že zamítnutím podnětu se nic neřeší a firma ho může podat znovu. Šance je podle něj jenom v jednání s vlastníky o řešení, ke kterému je firma podle dřívějších jednání ochotná.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru