dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražský život

Praha založila nadační fond, miliony podpoří zahraniční filmaře

Pražské zastupitelstvo schválilo založení Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund. Účelem tohoto fondu je podpora pozitivní reprezentace hlavního města v zahraničí prostřednictvím filmové a televizní tvorby.  

Jako příklad je možné uvést čínský film „Jen my víme“ z roku 2014, který vidělo 56 milionů diváků. Loni přispěl k významnému nárůstu čínských turistů, jejich počet se zvedl o 200 000.

Z fondu bude možné poskytnout finanční prostředky jak pro celovečerní filmy a televizní filmy, tak i pro seriály určené k zahraniční distribuci v kinech a na zahraničních televizních stanicích.

O nadační příspěvky mohou podle podmínek schválených v zakládací listině fondu žádat zahraniční produkce, které mají pobočku v České republice či koprodukční nebo servisní smlouvu s profesionálním subjektem se sídlem v České republice, případně čeští producenti s prokázanou koprodukční participací na zahraničním projektu.

Finanční prostředky alokované pro fond v letošním roce činí 10 milionů korun, stejná částka má být každoročně čerpána z pražského rozpočtu i v dalších letech. 


Další články
Nahoru