Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha založí pracovní skupinu k přípravě vyhlášky řešící hluk z koncertů
Letošní sezónu Ledárny Open Air odstartoval 2. června koncert kapely Divokej Bill. Foto: Jiří Petrák

Praha založí pracovní skupinu k přípravě vyhlášky řešící hluk z koncertů

Pražský magistrát založí pracovní skupinu se zástupci odborníků, která se zaměří na přípravu vyhlášky omezující hlasitost venkovních koncertů. V noci na dnešek o tom rozhodli pražští zastupitelé. Město před prázdninami začalo kvůli stížnostem místních obyvatel připravovat vyhlášku zaměřenou na koncerty v areálu bývalých branických ledáren, pak od toho ustoupilo a dohodlo se s pořadateli na omezení hlasitosti.

Návrh vyhlášky omezující hluk venkovních akcí předložil ve čtvrtek zastupitelům předseda klubu ANO Ondřej Prokop, podle některých členů zastupitelstva nicméně znění obsahovalo nejasnosti a v předložené podobě přijmout nešlo.

Skupina, jejíž založení zastupitelé schválili, bude mít za úkol vyhlášku přepracovat s využitím informací, které město získá od najaté odborné firmy. Ve skupině zasednou lidé z hudební branže, odborníci na hluk či právníci.

Téma hluku z koncertů letos na jaře otevřela radní Hana Marvanová (za STAN) v souvislosti s areálem branických ledáren. Obyvatelé Braníka si stěžovali na hluk a na to, že si nemůžou otevřít v bytech okna, protože kromě večerních produkcí jsou i v denních hodinách zvukové zkoušky, takže hluk je v létě v podstatě permanentní.

Marvanová připravila návrh vyhlášky, který se týkal pouze areálu ledáren a mimo jiné omezoval počet koncertů, které by tam bylo možné konat. Po jednání se zástupci provozovatelů nicméně radní vyhlášku zastupitelům nepředložila.

Marvanová uvedla, že se město s pořadateli dohodlo na omezení hlasitosti, kterou dodržují. „Občané si představovali, že ty koncerty zakážeme, ale já jsem vysvětlovala, že naplánované koncerty zakázat nemůžeme," řekla.

Radní dodala, že problémem je také to, že hluk z venkovních hudebních akcí již od roku 2015 nespadá pod kontrolu hygieniků, k čemuž se sešla i s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). „Pan ministr říkal, že je připraven to prodiskutovat s některými resortními kolegy," sdělila radní.


Autor: ČTK

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Další články
Nahoru