dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C

Praha zakládá šetřící fond na úhradu svých závazků

Jiří Vávra, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy zodpovědný za finance, na dnešním jednání městské rady navrhl vytvoření rezervy na úhradu dluhových závazků metropole. V současné době má Praha mezi svými závazky kromě pravidelně hrazených úvěrů od Evropské investiční banky také dva vydané dluhopisy, a to korunový se splatností v roce 2021 a eurový se splatností v roce 2023. V souvislosti s jejich objemy ve výši 5 mld. Kč a 200 mil. Eur se Rada hlavního města Prahy rozhodla aktivovat tvorbu rezervy na jejich úhradu.

„Pozitivní vývoj daňových příjmů v letošním roce nám umožnil zamyslet se nad využitím dodatečných 300 milionů korun finančních zdrojů. Rozhodli jsme se založit šetřící fond, a to tak, aby v době splatnosti našich dluhopisů bylo možné sáhnout do rezervy a díky možnosti jejího využití redukovat objem dlouhodobých finančních závazků města,“ řekl první náměstek primátora Vávra.

Rezervu na dluhovou službu tvořilo hlavní město Praha podle svých finančních možností již v některých minulých letech. Je účelově určena na úhradu dlouhodobých závazků města s jednorázovou splatností. Naposledy byl takovýto šetřící fond úspěšně využit v roce 2009, kdy Praha hradila dluhopisový závazek v objemu 200 mil. Eur.

„Není tajemstvím, že naším cílem je odevzdat metropoli na konci tohoto volebního období s ještě vyšší našetřenou částkou, pročež jsme do návrhu rozpočtu vlastního hlavního města Prahy na rok 2014 vložili záměr na úsporu dalších 500 milionů korun,“ uzavřel Vávra.

Zřízením rezervy na dluhovou službu se ještě bude zabývat prosincové zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy.


Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Včera v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Včera v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Včera v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

23. listopadu 2017 v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

23. listopadu 2017 v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Další krátké zprávy
Nahoru