Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha zakáže podomní prodej energií, návrh nařízení schválili radní
Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha zakáže podomní prodej energií, návrh nařízení schválili radní

Hlavní město zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili pražští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů.

Současný tržní řád neumožňuje na území hlavního města Prahy podomní prodej, ale tento zákaz se nevztahuje na prodej energií. Od 1. ledna 2022 je však nově zákonem umožněno vydat nařízení, které omezí některé formy prodeje zboží nebo poskytování služeb prováděné mimo obchodní prostory.

„Do toho patří i zprostředkovatelské činnosti v energetických odvětvích,“ uvedl náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Mnozí zákazníci spadli z důvodu krachu jejich dodavatelů energií k takzvaným dodavatelům poslední instance a nyní se snaží kvůli vysokým cenám co nejrychleji uzavřít smlouvu v klasickém režimu, aby alespoň trochu snížili náklady na energie.

„Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako ,energošmejdi´. Ti formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany – zejména ohrožené skupiny, jako jsou senioři, matky samoživitelky a další – do uzavírání značně nevýhodných smluv,“ sdělila pražská radní pro oblast legislativy Hana Kordová Marvanová (za STAN).


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru