dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Praha zajistí více asistentů pro žáky a studenty

Rada hlavního města Prahy na svém zasedání schválila projekt Operačního programu Praha – Adaptabilita, jehož cílem je zajistit více asistentů pedagogů pro žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami.

Smyslem projektu je podpora těchto žáků a studentů, kteří jsou sociálně či zdravotně znevýhodněni nebo mají různá zdravotní postižení, a to prostřednictvím působení asistentů pedagogů, kteří se přímo podílí na jejich rozvoji a integraci ve vzdělávacím procesu.

Úspěšnou realizací projektu zajistí Hlavní město Praha přímou finanční podporu školám zřizovaným hlavním městem, které mají již funkci asistenta pedagoga zavedenou ve svém školním vzdělávacím programu či se ji teprve prostřednictvím projektu zavádět chystají.

Projekt je zaměřen na přímou finanční podporu asistentů pedagogů na období 11 měsíců, přičemž finanční podpora bude zahrnovat úhradu nákladů spojených s výkonem asistentů ve školských zařízeních.

Cílovou skupinu budou představovat žáci a studenti s mentálním, zrakovým, sluchovým, tělesným či kombinovaným postižením, dále žáci a studenti s vadou řeči, autismem či s vývojovými poruchami učení a chování.

Rozpočet na projekt činí necelých 55 milionů korun.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru