dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Praha zahájila spolupráci s Varšavou

Hlavní město navázalo spolupráci s partnery z Varšavy v rámci mezinárodního projektu Mobile in Europe. Ten byl předložen a schválen v polském národním operačním programu „Operational Programme Knowledge Education Development (POWER), kde se jedna z oblastí zaměřuje na téma nadnárodní mobility.

„Jde o významný úspěch metropole na poli mezinárodní spolupráce. Díky našemu Operačnímu programu Praha – pól růstu ČR a aktivitě při jeho realizaci jsme mohli navázat spolupráci s polským operačním programem a vzájemně si poskytnout důležité zkušenosti z dobré praxe při implementaci takzvaných politik v oblasti podnikání, zaměstnanosti a vzdělávání,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Hlavní město Praha se do projektu Mobile in Europe zapojí v roli přidruženého partnera, to znamená bez nutného finančního vstupu. V této roli však získá velmi zásadní data pro další inovace a vylepšení implementace politik v klíčových tématech projektu, tedy podnikání, zaměstnanost a vzdělávání. Polský partner velmi ocenil zkušenosti a dobrou praxi v Praze. Proto se zástupci Varšavy rozhodli také pro další formu spolupráce založené na pravidelných návštěvách naší metropole, odkud chtějí kvalitní zkušenosti přenést do polského prostředí.

„Není zcela běžné, že se v České republice podaří navázat takto zajímavou a významnou spolupráci se zahraničním partnerem. Proto vstup do projektu, který nám může poskytnout zásadní a důležité příklady dobré praxe, jež pak v rámci našeho operačního programu budeme dále využívat, považuji za velký úspěch našeho odboru,“ doplnil Jan Hauser, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru