Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha zahájila sezónní svoz bioodpadu
Velkoobjemový kontejner na rostlinný bioodpad. Foto: archiv

Praha zahájila sezónní svoz bioodpadu

Hlavní město ve spolupráci se svozovou společností Pražské služby zveřejnilo na svém webu harmonogramy svozu bioodpadu pro sezónu 2024 se zahrnutím celého území hl. m. Prahy.

Harmonogramy jsou zveřejněny zde. První sezónní svoz pro některé lokality u četnosti jedenkrát za 14 dní se uskuteční již v posledním týdnu března, tzn. ve 13. kalendářním týdnu od 25. března. V ostatních lokalitách bude zahájen svoz v prvním dubnovém týdnu, tzn. ve 14. kalendářním týdnu.  

„Doporučuji všem Pražanům, aby velkoobjemové nádoby na bioodpad využívali. Bylo by velkou škodou, kdyby bio materiál končil ve spalovně místo v naší kompostárně ve Slivenci. Je to hodnotný materiál, který může posloužit jako hnojivo, které mohou Pražané využít na svých záhonech a zahradách,“ řekla Jana Komrsková (Piráti), náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí a klimatického plánu.  

Ten, kdo chce svoz využít, by si měl zkontrolovat termín prvního svozového dne pro lokalitu, kde má nádobu na bioodpad uloženou. Sezónní harmonogram platí v době sezony i pro zákazníky s celoročním svozem.  

Rozpis svozu bioodpadu s četností jedenkrát za 14 dní je k dispozici na webu Pražských služeb. Harmonogram svozu četnosti svozu jedenkrát týdně naleznete zde


Autor: red

Šermířský festival

Dnes v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

Včera ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

Včera ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Čarodějnice na Hostíku

Včera v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

Včera v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

Další články
Nahoru