dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská doprava

Praha začne připravovat zakrytí Spořilovské ulice

Pražská technická správa komunikací (TSK) začne připravovat podklady k možnému zakrytí Spořilovské ulice a k vybudování mimoúrovňové křižovatky Harfa ve Vysočanech. Rada hlavního města na přípravu vyčlenila tři miliony korun, zjistila ČTK z usnesení. Náklady na samotné stavby se odhadují v řádu miliard korun. 

Tíživá situace na Spořilově, kudy proudí tranzit nákladních aut, je v Praze často diskutovaným tématem. Ozývají se hlavně samotní obyvatelé Spořilova, kteří poukazují na hluk a smog, kterému jsou především kvůli nedostavěné části Pražského okruhu u Běchovic denně vystavováni. Zakrytí Spořilovské ulice už dřív schválilo zastupitelstvo Prahy 4. Mluví se o různých variantách – lehké konstrukci nebo ocelové zasypané zeminou.

Přestavba křižovatky Harfa souvisí s provozem, který tudy bude veden po otevření tunelového komplexu Blanka. Praha počítá s částečným zahloubením křižovatky. „Tato úprava je velmi šetrným řešením zkapacitnění křižovatky v městském prostředí,“ uvedl na webu šéf TSK Ladislav Pivec. „Na povrchu zůstávají zachovány všechny zastávky tramvají a autobusů i přechody pro chodce. Nedochází tedy ke zhoršení prostupnosti pro pěší dopravu a cyklisty,“ doplnil.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru