Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha začne připravovat návrh rozpočtu na příští rok
Ilustrační foto: archiv

Praha začne připravovat návrh rozpočtu na příští rok

Pražský magistrát začne nyní připravovat návrh rozpočtu na příští rok. Ještě v červnu začne sbírat data od městských firem či organizací. O prázdninách začnou radní projednávat své rozpočtové kapitoly. První návrh rozpočtu na rok 2021 bude připraven v září. Vyplývá to z harmonogramu a pravidel sestavování rozpočtu, který dnes schválili pražští radní.

První návrh příjmů pro rok 2021 bude podle harmonogramu předložen vedení města v srpnu. Dokument bude zpracován s přihlédnutím k aktuálnímu stavu hospodaření města v letošním roce.

Městské části svá stanoviska k rozpočtu projednají s magistrátem v září. Ve stejný měsíc se uskuteční výjezdní zasedání pražských radních, na kterém už projednají první verzi návrhu rozpočtu. Diskutovat se bude také o převodech nevyčerpaných peněz z letošního rozpočtu.

Druhá verze návrhu pak bude hotova v říjnu. Po jejím projednání bude do konce října hotova definitivní verze dokumentu. V listopadu jej projednají radní a následně jej předloží magistrátním výborům a nakonec zastupitelům.

Pro letošní rok má Praha z loňského prosince schválený rozpočet s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy.


Další články
Nahoru