dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Praha začne hledat firmu, která bude do přehrady v Hostivaři přidávat směs síranu železitého
Koupání na přehradě v Hostivaři. Foto: archiv MHMP

Praha začne hledat firmu, která bude do přehrady v Hostivaři přidávat směs síranu železitého

Pražský magistrát se rozhodl zlepšit kvalitu vody v hostivařské přehradě v Praze 15. Vypíše proto tendr, v němž bude hledat firmu, která práce provede.

Podle hygieniků je v přehradě zhoršená kvalita vody. V rámci čištění by u nátoku Botiče do přehrady měla být do vody odborně přidávána směs síranu železitého.

Ta by měla následně vysrážet fosfor u nátoku nádrže. Tím by se kvalita vody měla zlepšit. Kolik bude město opatření stát, není zatím jasné. Podle předpokladu magistrátu by nemělo překročit 235 950 korun s DPH.

Přesná částka vzejde z výběrového řízení. Kvalita vody v hostivařské přehradě je nejhorší ze všech pražských přírodních koupališť. Zatímco ještě na konci května tu byla voda vhodná ke koupání, při posledním měření hygienici její kvalitu považují za zhoršenou.

Lidem ale nehrozí nemoci, po vykoupání by se však měli osprchovat.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru