Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha začne chystat rekonstrukci vršovického stadionu Bohemians, v jeho okolí chce stavět
Vršovický domov klubu Bohemians 1905. Foto: archiv

Praha začne chystat rekonstrukci vršovického stadionu Bohemians, v jeho okolí chce stavět

Prahou založená Pražská developerská společnost (PDS) začne připravovat architektonické soutěže na rekonstrukci vršovického stadionu Ďolíček a stavby bytového domu a sportovní haly v jeho okolí. Dnes o tom rozhodlo vedení metropole. Součástí rekonstrukce by měla být přístavba s komerčními prostory. Bytový dům se 120 až 140 byty má vyrůst na parkovišti západně od stadionu a sportovní hala naproti před ulici Vršovická. Pražští radní o tom informovali novináře po svém dnešním zasedání.

Rada hl. m. Prahy na dopoledním zasedání schválila rámec projektového záměru, což je předpokladem pro přípravu samotných investic. Na jednotlivé akce připraví PDS, která má proměnu lokality na starosti, architektonické soutěže.

První soutěž, a to na městský dům s nájemním bydlením, bude vypsána už v rámci letošního jara. Výsledky by měly být zveřejněny do konce roku. Městské byty by měly sloužit pro profese důležité pro chod města, jako jsou například záchranáři, policisté nebo například učitelé.

„Na městském pozemku o rozloze zhruba 1,2 hektaru plánujeme výstavbu bytového domu s až 140 nájemními bytovými jednotkami. V přízemí budou prostory pro občanskou vybavenost. Předpokládáme, že výsledky architektonické soutěže budou k dispozici na podzim. První nájemníci by se podle našich odhadů mohli nastěhovat v roce 2026,“ řekl Petr Urbánek, ředitel PDS.

V první fázi revitalizace stadionu vyroste polyfunkční administrativní dům s integrovanou tribunou a pronajímatelnými obchodními a kancelářskými plochami.

Naproti stadionu přes Vršovickou ulici u Gymnázia Přípotoční má vzniknout nová krytá sportovní hala. Ta by měla být podle záměru města využívána gymnáziem, sportovními kluby i veřejností a zahrnovat by měla kromě sportovních ploch i obchodní prostory k pronájmu a garáž pro 300 automobilů. Parkování by mělo být k dispozici i místním obyvatelům.

PDS odhaduje náklady na přípravu a stavbu bytového domu na asi 620 milionů korun, sportovní hala pak podle odhadu vyjde na více než 350 milionů korun. Hlavní město Praha v roce 2016 odkoupilo pozemky areálu stadionu Bohemians-Ďolíček a ve stejném roce s desátou městskou částí podepsalo Memorandum o vzájemné spolupráci na rozvoji této lokality.

„K rozvoji dané lokality je potřeba majetkové scelení všech pozemků. Proto budeme jednat i s TJ Sokol o možném získání jejich pozemků,“ popsal Jan Chabr (TOP 09), pražský radní pro oblast správy majetku a majetkových podílů.

Rozvoj tohoto území ve Vršovicích bude mimo jiné koordinován s revitalizací přilehlých veřejných prostranství, zeleně a okolí Botiče, který dodá lokalitě vodní prvky a další funkce.

„Považuji za velký úspěch, že se magistrát zavázal při všech svých záměrech na zdejších pozemcích respektovat naše koncepční dokumenty, zejména náš generel veřejných prostranství a urbanistickou studii Botič,“ sdělil místostarosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).


Autor: Dalibor Kracík

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru