dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražská politika

Praha zachránila 15 milionů korun na podporu rodinné politiky

Rada hlavního města schválila převedení 15 milionů korun z neúčelové rezervy zpět do rozpočtu na rok 2016 a napravila tak nezodpovědnou chybu, kterou učinili zastupitelé ODS, Trojkoalice, TOP 09, Pirátů a nezávislých kolem Tomáše Hudečka.

Ti v prosinci hlasovali pro pozměňovací návrh rozpočtu, jež snižoval finanční prostředky na podporu rodinné politiky o 15 milionů korun. Hrozilo tak, že by byla v roce 2016 ze strany hlavního města prakticky zastavena podpora velmi významných prorodinných aktivit.  

Více než 50 žadatelů o grant z řad organizací poskytující návazné rodinné služby a služby pracující s dobrovolníky v rodinách, bude mít šanci ve své práci pokračovat i v roce 2016.

Granty jsou primárně určeny na pomoc týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem, na podporu rodin s autistickými dětmi, rodin, které jsou ohroženy sociálním vyloučením či na psychologickou podporu dětem z rozpadajících se rodin. Finance obdrží organizace, které svojí činností eliminují negativní jevy dopadající na děti, mládež a rodinu. Jedná se nejen o sociální služby, ale i aktivity návazné a preventivní, které hrají ve zvyšování kvality života významnou a nezastupitelnou rolí.


Další články
Nahoru