dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha vyzvala eMoneyServices k transparentnímu zveřejnění všech nabídek

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ Magistrátu hl. m. Prahy: Radní Jan Vašíček dnes vyzval společnost eMoneyServices (EMS), aby všechny nabídky vážící se k projektu Opencard klasifikovala jako veřejné. Dosud byly totiž klasifikovány jako obchodně důvěrná informace a jejich zveřejnění bylo bez písemného souhlasu autora výslovně zakázáno.

„S ohledem na skutečnost, že se v případě projektu Opencard jedná o nakládání s veřejnými finančními prostředky, kdy se musíme chovat transparentně, je pro další projednávání obou těchto dokumentů nezbytně nutné, aby tyto i všechny další nabídky vážící se k projektu Opencard či jeho části byly klasifikovány jako veřejné. Toto je nezbytným předpokladem pro další transparentní projednání nabídky na jednáních např. výboru pro informatiku a evropské fondy Zastupitelstva hlavního města Prahy, finančního výboru zastupitelstva a seznámení se i odborné veřejnosti s touto nabídkou. Tento krok vnímáme jako nezbytný s ohledem na zajištění transparentního nakládání s veřejnými prostředky,“ uvedl radní Jan Vašíček.

Současně společnost EMS vyzval, aby jasně, prokazatelně a bez jakýchkoli pochybností prokázala, že je jediným a legitimním vlastníkem veškerých práv, která ji opravňuji tato práva Magistrátu hl. m. Prahy poskytnout.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru