Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha vytvořila strategii turistického ruchu pro příští tři roky
Turisti na Karlově mostě. Foto: archiv

Praha vytvořila strategii turistického ruchu pro příští tři roky

V příštích třech letech se chce Praha prezentovat jako místo pro kultivované návštěvníky, připraví aplikaci My Prague a bude rozvíjet turistickou infrastrukturu mimo centrum. Rovněž bude podporovat vzdělávání cizinců, jak se mají v Praze chovat, a zároveň rozvíjet a zlepšovat průvodcovské služby. Vyplývá to ze strategie turistického ruchu S respektem k Praze pro roky 2024 až 2027, kterou schválili pražští radní.

Dokument navazující na stejnojmennou strategii pro uplynulé tři roky musí ještě schválit městští zastupitelé. Loni do Prahy přijelo 7,4 milionu turistů, což je meziročně o 24 procent více.

Cílem dokumentu je zajistit rovnováhu mezi ekonomickými přínosy cestovního ruchu a strategickými zájmy města, tedy zabezpečit environmentální, kulturní, sociální a ekonomickou udržitelnost turismu a udržení kvality života ve městě.

Strategie má analytickou část zabývající se například počty turistů, a druhou, ve které je navrženo 29 projektů, které má město postupně realizovat. Tvorbu strategie a její dodržování má na starosti městská firma Prague City Tourism (PCT).

Jedním z projektů je například nová aplikace My Prague, kterou přichystá PCT. „V současné době hlavní město Praha postrádá nástroj, kterým by mohla tok cestovního ruchu aktivně ovlivňovat," píše se v dokumentu. Cílem je tedy mít nástroj, kterým město ovlivní, kam turisté zamíří. Aplikace jednak umožní komunikaci s uživateli a bude zároveň sloužit jako zdroj dat o chování návštěvníků.

Kromě aplikace chce PCT vytvořit také kartu pro kongresové turisty a dále rozvíjet již fungující kartu Prague Visitor Pass. Sjednotit plánuje informační a orientační systém, který je podle strategie dlouhodobě v neutěšeném stavu, protože existovalo několik nesourodých systémů. PCT plánuje také několik kampaní, ve kterých se nově chce zaměřit třeba na propagaci poutního cestovního ruchu. Sdružovat chce také všechny aktéry působící v turistickém ruchu.

Do hlavního města přijelo loni 7,4 milionu turistů, což představuje 92 procent turistů z předcovidového období. Nejvíc přijelo ze zahraničí německých turistů, a to 1,03 milionu, což je historicky nejvíc. Na druhém místě byli Američané a na třetím Britové. Turistů z Česka bylo 1,59 milionu, což je meziročně o sedm procent více.


Autor: ČTK

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru