dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
9°C
pozítří
Sobota - polojasno
5°C
Praha vytváří mobilní aplikaci pro turisty, lákat bude na místa mimo historické centrum
Turistická aplikace. Ilustrační foto: archiv MHMP

Praha vytváří mobilní aplikaci pro turisty, lákat bude na místa mimo historické centrum

Hlavní město začalo prostřednictvím své společnosti Operátor ICT vyvíjet mobilní aplikaci, která má ambici zpřístupnit turistické informace a motivovat návštěvníky k prohlídce zajímavých míst také mimo historické centrum. Je vyvíjena pro platformy Android a iOS a ke stahování by měla být dostupná již letos na podzim. 

Dostupná bude kromě českého jazyka i angličtině, němčině, španělštině, portugalštině, italštině, francouzštině, ruštině, čínštině nebo korejštině.  

Připravovaná turistická mobilní aplikace by měla být provázána s ostatními fungujícími, ale i připravovanými aplikacemi. Celý návrh je koncipován formou přátelských rad a doporučení, podaných stylem odlehčeného místního průvodce.

Základní funkcionality

Aplikace bude oficiální zdroj aktuálních informací obsahující například rozsáhlý seznam památek a zajímavostí včetně informací o nich, trasy pro různé cílové skupiny, informace o možnosti slev, dopravu, mapy a navigace na body zájmu, nouzové kontakty a místa, aktuální kulturní, sportovní, společenské a další akce.

Dále chce formou geolokačních her a zájmových túr podpořit a motivovat zahraniční i tuzemské turisty Prahy k navštívení zajímavých míst mimo historické centrum, kam v současnosti míří 80 % všech návštěvníků hlavního města. Pro rezidenty se v budoucnu plánuje přidání informací o volnočasových aktivitách.

Prahu v loňském roce navštívilo více než šest milionů zahraničních návštěvníků, přes milion tuzemských a žije v ní téměř 1.3 milionu rezidentů. V současné době Praha disponuje pouze rozcestníkem v podobě mobilní aplikace Prague Guide (The Official Prague Portal), která uživatele směruje k vybraným důvěryhodným praktickým aplikacím.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

19. února 2019 v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru