dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Praha vyslala do ulic v centru města kropící vozy. Ale zatím jen do neděle
Kropící vůz. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha vyslala do ulic v centru města kropící vozy. Ale zatím jen do neděle

Kropení ulic Prahy při velkých vedrech stojí Prahu milion korun denně. V rámci šetření neměly kropící vozy letos vůbec vyjet, nakonec se však v omezeném rozsahu kropit bude ode dneška do neděle.

Hlavní město nechá během nadcházejících tří dnů zkropit centrum Prahy. Kropící vozy budou v ulicích metropole zvlhčovat vzduch ode dneška do neděle, vždy od 11 do 18 hodin. Zaměří se jen na území Prahy 1 a 2.

Kromě zvlhčení vzduchu by se také měla snížit prašnost v centru metropole.

Teplé počasí s třicetistupňovými teplotami má pokračovat i příští týden. Zda se bude kropit i po neděli, se však zatím neví.

„Zatím platí rozhodnutí o kropení jen do neděle,“ potvrdil Tomáš Mrázek, mluvčí Technické správy komunikací, která na pokyn vedení hlavního města vozidla do ulic vysílá.

Fakt, že o kropení po neděli není zatím rozhodnuto, potvrdila i mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová. „Záleží to i na meteorologické předpovědi. Pokud se něco změní, budeme o tom informovat,“ sdělila. 

Ke kropení ulic se v minulosti přistupovalo tehdy, když tři dny po sobě teploty přesáhly 25 stupňů a nebyly předpovídány pro Prahu dešťové srážky. Ještě před dvěma lety se kropilo a mlžilo v Praze 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a Troji.


Další články
Nahoru