Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha vypsala tendr na úpravy náměstí Jiřího z Poděbrad
Náměstí Jiřího z Poděbrad dominuje kostel. Foto: Patrik Paprika/ Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha vypsala tendr na úpravy náměstí Jiřího z Poděbrad

Pražský magistrát vypsal veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 309 milionů korun bez DPH na dlouho plánovanou rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Projekt úprav připravila po více než dvacetiletých diskusích Praha 3, poté jej převzalo hlavní město. Pražský dopravní podnik (DPP) na náměstí uzavře v polovině ledna kvůli opravě eskalátorů stanici metra.

Projekt rekonstrukce náměstí se v minulosti setkal s kritikou ze strany místních obyvatel, což v předminulém volebním období vedlo tehdejší politickou reprezentaci třetí městské části k jeho zastavení.

Minulá rada Prahy 3 se rozhodla práce na projektu obnovit a domluvila se s magistrátem, že město po dokončení dokumentaci převezme a úpravy si vezme na starost.

Na náměstí mají přibýt stromy a před kostelem vznikne větší prostranství pro konání veřejných akcí. Součástí návrhu je také zlepšení zavlažování a zkvalitnění zelených ploch včetně vybudování retenční nádrže.

Opraveny budou povrchy a mobiliář. Fontána, která je před stanicí metra a o jejímž odstranění radnice dříve uvažovala, zůstane zachována.

DPP předloni v září na náměstí začal opravovat stanici metra, která bez zásadnější rekonstrukce funguje od roku 1980. Práce provoz stanice zatím nenarušily, podle dřívějších informací podniku ji ale bude nutné od 14. ledna do listopadu uzavřít kvůli výměně eskalátorů.

Ve stanici vzniknou i nové výtahy pro vozíčkáře a rodiče s kočárky, podnik je plánuje zprovoznit na konci druhého čtvrtletí příštího roku. Magistrát již delší dobu připravuje i úpravy Vinohradské ulice, které by měly podle dřívějších informací začít příští rok po dokončení prací ve stanici.


Autor: ČTK

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru