Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha vypsala tendr na úpravy náměstí Jiřího z Poděbrad
Náměstí Jiřího z Poděbrad dominuje kostel. Foto: Patrik Paprika/ Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha vypsala tendr na úpravy náměstí Jiřího z Poděbrad

Pražský magistrát vypsal veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 309 milionů korun bez DPH na dlouho plánovanou rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Projekt úprav připravila po více než dvacetiletých diskusích Praha 3, poté jej převzalo hlavní město. Pražský dopravní podnik (DPP) na náměstí uzavře v polovině ledna kvůli opravě eskalátorů stanici metra.

Projekt rekonstrukce náměstí se v minulosti setkal s kritikou ze strany místních obyvatel, což v předminulém volebním období vedlo tehdejší politickou reprezentaci třetí městské části k jeho zastavení.

Minulá rada Prahy 3 se rozhodla práce na projektu obnovit a domluvila se s magistrátem, že město po dokončení dokumentaci převezme a úpravy si vezme na starost.

Na náměstí mají přibýt stromy a před kostelem vznikne větší prostranství pro konání veřejných akcí. Součástí návrhu je také zlepšení zavlažování a zkvalitnění zelených ploch včetně vybudování retenční nádrže.

Opraveny budou povrchy a mobiliář. Fontána, která je před stanicí metra a o jejímž odstranění radnice dříve uvažovala, zůstane zachována.

DPP předloni v září na náměstí začal opravovat stanici metra, která bez zásadnější rekonstrukce funguje od roku 1980. Práce provoz stanice zatím nenarušily, podle dřívějších informací podniku ji ale bude nutné od 14. ledna do listopadu uzavřít kvůli výměně eskalátorů.

Ve stanici vzniknou i nové výtahy pro vozíčkáře a rodiče s kočárky, podnik je plánuje zprovoznit na konci druhého čtvrtletí příštího roku. Magistrát již delší dobu připravuje i úpravy Vinohradské ulice, které by měly podle dřívějších informací začít příští rok po dokončení prací ve stanici.


Autor: ČTK

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru