Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha vypoví nadačnímu fondu nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici
Fond se dle informací na svém webu zaměřuje na podporu uprchlíků z Ukrajiny. Ilustrační foto: archiv

Praha vypoví nadačnímu fondu nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici

Pražský magistrát vypoví nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici Nadačnímu fondu pro mezinárodní vzdělávání a integraci Integra. Dnes o tom rozhodli pražští radní.

Podle radního Adama Zábranského (Piráti) fond, který se dříve věnoval podpoře čínské medicíny a dnes podle svého webu poskytuje podporu ukrajinským uprchlíkům ve vzdělávání, dluží na nájemném téměř 1,5 milionu korun.

„Původně byl tento nadační fond na podporu čínské medicíny. Smlouva byla uzavřena na základě sbližování se Prahy s Čínou, konkrétně na základě memoranda Prahy s Pekingem, někdy v roce 2017," uvedl radní.

Dodal, že i když je nájemné stanoveno výrazně pod tržní úrovní na zhruba 1000 korun ročně za metr čtvereční, fond asi od roku 2020 nájemné neplatí. „Výpověď bude podána s okamžitou platností," řekl.

S ohledem na to, že za fondem podle radního stojí osoba s mnoha exekucemi, bude vymáhání dluhu pravděpodobně komplikované. Dodal, že jeho cílem v záležitostech majetku bude zajistit, aby se podobné případy neopakovaly a magistrát nenechával dluhy za nájemné vyšplhat do podobných částek.


Autor: ČTK

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru