Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha vypoví nadačnímu fondu nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici
Fond se dle informací na svém webu zaměřuje na podporu uprchlíků z Ukrajiny. Ilustrační foto: archiv

Praha vypoví nadačnímu fondu nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici

Pražský magistrát vypoví nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici Nadačnímu fondu pro mezinárodní vzdělávání a integraci Integra. Dnes o tom rozhodli pražští radní.

Podle radního Adama Zábranského (Piráti) fond, který se dříve věnoval podpoře čínské medicíny a dnes podle svého webu poskytuje podporu ukrajinským uprchlíkům ve vzdělávání, dluží na nájemném téměř 1,5 milionu korun.

„Původně byl tento nadační fond na podporu čínské medicíny. Smlouva byla uzavřena na základě sbližování se Prahy s Čínou, konkrétně na základě memoranda Prahy s Pekingem, někdy v roce 2017," uvedl radní.

Dodal, že i když je nájemné stanoveno výrazně pod tržní úrovní na zhruba 1000 korun ročně za metr čtvereční, fond asi od roku 2020 nájemné neplatí. „Výpověď bude podána s okamžitou platností," řekl.

S ohledem na to, že za fondem podle radního stojí osoba s mnoha exekucemi, bude vymáhání dluhu pravděpodobně komplikované. Dodal, že jeho cílem v záležitostech majetku bude zajistit, aby se podobné případy neopakovaly a magistrát nenechával dluhy za nájemné vyšplhat do podobných částek.


Autor: ČTK

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru