Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha vypoví nadačnímu fondu nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici
Fond se dle informací na svém webu zaměřuje na podporu uprchlíků z Ukrajiny. Ilustrační foto: archiv

Praha vypoví nadačnímu fondu nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici

Pražský magistrát vypoví nájemní smlouvu na prostory v Opletalově ulici Nadačnímu fondu pro mezinárodní vzdělávání a integraci Integra. Dnes o tom rozhodli pražští radní.

Podle radního Adama Zábranského (Piráti) fond, který se dříve věnoval podpoře čínské medicíny a dnes podle svého webu poskytuje podporu ukrajinským uprchlíkům ve vzdělávání, dluží na nájemném téměř 1,5 milionu korun.

„Původně byl tento nadační fond na podporu čínské medicíny. Smlouva byla uzavřena na základě sbližování se Prahy s Čínou, konkrétně na základě memoranda Prahy s Pekingem, někdy v roce 2017," uvedl radní.

Dodal, že i když je nájemné stanoveno výrazně pod tržní úrovní na zhruba 1000 korun ročně za metr čtvereční, fond asi od roku 2020 nájemné neplatí. „Výpověď bude podána s okamžitou platností," řekl.

S ohledem na to, že za fondem podle radního stojí osoba s mnoha exekucemi, bude vymáhání dluhu pravděpodobně komplikované. Dodal, že jeho cílem v záležitostech majetku bude zajistit, aby se podobné případy neopakovaly a magistrát nenechával dluhy za nájemné vyšplhat do podobných částek.


Autor: ČTK

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru