Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha vypíše veřejnou zakázku na podporu kongresového turismu

Radní Prahy na pondělním zasedání rozhodli o zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku k podpoře kongresového turismu v metropoli na roky 2024 až 2027. Vítěz zakázky následně zajistí služby související s podporou kongresového a eventového turismu, konzultační činnost pro organizátory nebo například sběr dat a dalších informací o podobných akcích v Praze. Předpokládaná hodnota zakázky je necelých 25 milionů korun bez DPH. 

Hlavní město pokračuje v podpoře kongresového a eventového turismu v metropoli. Nově vypíše zakázku na podporu kongresového turismu v době od července 2024 do června 2027. Vítězná společnost zajistí služby související s podporou a rozvojem kongresového turismu v Praze, zejména zajištění kampaní kandidatur, získání nových zájemců o kongresy a další podobné akce v metropoli a také shromáždí data a jejich analýzy na podporu tohoto typu turismu v Praze.

„Praha se řadí mezi pět nejoblíbenějších kongresových destinací na světě a kongresoví turisté v našem městě utrácejí dvakrát až třikrát více peněz než běžní turisté. Proto jsem rád, že jsme schválili další podporu kongresového turismu v hlavním městě. Prostředky z celkové částky 25 milionů korun budou využity zejména k zajištění kampaní, dalších aktivit směřujících k získání kongresů a konferencí, ale také ke shromažďování a analýze dat a informací, které budou následně využity k dalšímu cílení kampaní. Věřím, že investované prostředky se mnohonásobně vrátí městu i pražským podnikatelům a poskytovatelům služeb,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil.

Kongresový turismus je významným odvětvím příjezdového turismu do hlavního města.  Důležitou předností je ekonomický přínos a zvýšení prestiže metropole, přičemž v průměru kongresoví turisté utratí v Praze dvakrát až třikrát více financí (6 500 až 8 000 korun), než obvyklí turisté.

Zakázka bude navazovat na dvouletou zakázku, která končí ke dni 30. 6. Její celková předpokládaná hodnota je necelých 25 milionů korun bez DPH.Autoři: Alo, TZ

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru