Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha vypíše tendr na stavbu městských domů na Černém Mostě, vznikne v nich 28 bytů
Sídliště Černý Most v zimě. Foto: Karelj / Wikimedia Commons

Praha vypíše tendr na stavbu městských domů na Černém Mostě, vznikne v nich 28 bytů

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na výstavbu dvou bytových domů na Černém Mostě. Vzniknout by mělo celkem 28 bytů, z nichž dva budou určeny pro handicapované. Náklady by neměly přesáhnout 95 milionů korun. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem bytů a jejich stoupající cenou. Vedení města na minulý týden uvedlo, že chce do roku 2030 docílit toho, aby v metropoli každý rok vzniklo alespoň 500 nových městských bytů.

„Jedná se o déle připravovanou stavbu. Objekty byly definovány jako vhodné pro dostupné bydlení, protože mají jednodušší tvar. Myslím si, že je to jeden z prvních kroků k dostupnému bydlení v Praze," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Na Černém Mostě budou postaveny dva domy o čtyřech nadzemních a s jedním podzemním podlažím s garážemi. V každém z nich bude 14 bytů. V prvém budou byty velikosti 2+kk s obytnou plochou v rozmezí od 45,2 do 60,22 metru čtverečních.

Byty pro vozíčkáře budou větší a budou mít 70,54 metru čtverečních. V druhém domě budou byty 3+kk o velikosti od 69,68 do 71,03 metru čtverečních. V domech bude bydlet 84 lidí.

V prvních nadzemních podlažích budou výměníkové stanice, kolárna a sušárna. Ploché střechy jsou řešené jako zelené a osázené vegetací. Součástí stavby je vybudování příjezdových silnic, parkovacích míst pro návštěvníky a další technická infrastruktura. Město má již vydané pravomocné stavební povolení.

Domy by měly být první etapou rozsáhlejší výstavby, řekl Hlaváček na dotaz opozičního zastupitele Ondřeje Prokopa (ANO). Magistrát nyní předělává již dříve vytvořený projekt, kdy původně navržené budovy jsou podle Hlaváčka zbytečně složité.

Magistrát v minulosti založil fond rozvoje dostupného bydlení, ve kterém má Praha 1,55 miliardy korun. Peníze využívá například na opravy svých bytů, dotace na opravy bytů svěřených městským částem nebo opravy v domovech pro seniory. Peníze do fondu putují z dokončované privatizace a jako úrok z běžného účtu.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru