Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha vypíše tendr na rekonstrukci domu pro seniory v Bohnicích
Domov pro seniory Nová slunečnice. Foto: Facebook

Praha vypíše tendr na rekonstrukci domu pro seniory v Bohnicích

Hlavní město vypíše tendr na rekonstrukci domu pro seniory v Bohnicích v Praze 8 v areálu Domova pro seniory Nová slunečnice. Stavbaři přestaví dva objekty v areálu, v domově vznikne zhruba 60 až 70 pokojů. Předpokládaná cena je 371,5 milionu korun. Stavět by se mělo v letech 2024 až 2026. Na svém zasedání to v noci na pátek schválili pražští zastupitelé.

Domov seniorů nabídne nově v každé budově 24 dvoulůžkových pokojů, z toho jeden pro morbidně obézní klienty, a 12 jednolůžkových pokojů. Dále také zázemí personálu, venkovní terasu nebo společnou halu.

„Nové pojetí pokojů reflektuje trend snižující se pohyblivosti klientů, kteří přicházejí do domova ve stále vyšším věku," píše se v dokumentu.

„Každé lůžko se počítá a 60 není opravdu málo. Poptávka po ubytování a péči v domovech pro seniory dlouhodobě převyšuje nabídku a možnosti stávajících kapacit. Touto rekonstrukcí vzniknou nejen nová místa pro šest desítek seniorů, ale také důstojné místo a prostředí, které odpovídá standardům péče 21. století," řekla náměstkyně primátora a předkladatelka bodu Alexandra Udženija (ODS).

Rekonstrukcí se spolu se stavebně technickým stavem objektů zlepší zejména hygienický standard. V budovách jsou aktuálně převážně jednolůžkové pokoje bez koupelny, nově by klienti měli mít soukromé bezbariérové koupelny.

Součástí stavebních úprav je rovněž například zateplení fasády, oprava balkonů, kompletní výměna a zateplení střešní konstrukce až po nosnou vrstvu, demolice nevyhovujících pěstebních skleníků, úprava plotů nebo přilehlých trávníků a chodníků.


Autor: ČTK

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Virtuální klub seniorů má tisíc členů

29. února 2024 v 10:08

Virtuální klub Prahy 13 je otevřen všem seniorům, kteří mají zájem o aktuální informace, volnočasové aktivity a dění ve třinácté městské části. Vedle klasických klubů pro seniory, které se pravidelně scházejí v Lukáši, je to další možnost, jak se zapojit do seniorských...

Další články
Nahoru