Dnes Neděle - zatazeno 13°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha vypíše soutěž na opravu Ďolíčku, začne řešit i okolí stadionu
Vršovický domov klubu Bohemians 1905. Foto: archiv

Praha vypíše soutěž na opravu Ďolíčku, začne řešit i okolí stadionu

Pražský magistrát plánuje v blízké době vypsat architektonickou soutěž na rekonstrukci vršovického stadionu Ďolíček, který od roku 2018 vlastní. Zároveň chce v jeho okolí postavit bytový dům a sportovní halu. ČTK to řekl radní města Vít Šimral (Piráti). Dodal, že radní Prahy by o tom měli v září schvalovat memorandum s Prahou 10.

Po schválení memoranda, které zahrnuje požadavky městské části na podobu celé lokality, se podle radního začne s přípravou staveb v okolí stadionu.

„Zároveň se začne řešit administrace architektonické soutěže na samotný stadion," řekl. Kapacita stadionu by se měla rekonstrukcí navýšit tak, aby plnil normy pro prvoligové zápasy a zápasy v evropských soutěžích. Nyní je stadion nenaplňuje a klub má dlouhodobou výjimku.

Naproti stadionu přes Vršovickou ulici u Gymnázia Přípotoční má vzniknout nová krytá sportovní hala. „Momentálně máme objemovou studii, takže se dopracuje do podoby projektu, na to již by měla být v rozpočtu na příští rok položka 25 milionů korun. Z těch uděláme projekt a následně bychom rádi v průběhu dvou, tří let halu postavili," řekl radní. Na pozemcích u stadionu by měl vzniknout také bytový dům, díky kterému by se podle Šimrala měla investice částečně vrátit.

Na sportovní projekty chce město získat peníze od Národní sportovní agentury, ale možnosti jsou v tom směru podle Šimrala omezené a v úvahu proto připadá i zapojení soukromých investorů modelem takzvaných PPP projektů.

„Nastavit správně spolupráci je ale velmi obtížné, ideální modely se v Česku ještě nenašly. Máme nicméně ambici to ještě zkusit," řekl Šimral. Dodal, že město na podzim plánuje konferenci, kde by měly být PPP projekty ve sportu hlavním tématem.

O převodu Ďolíčku začalo město jednat se soukromým vlastníkem v roce 2011. Stadion chtěla nejdříve koupit městská část Praha 10, předminulé vedení Prahy s tím ale nesouhlasilo.

V minulém volebním období byla nakonec nalezena dohoda, že město stadion odkoupí. Na stadionu hraje fotbalový klub Bohemians 1905, nejistota ohledně stadionu mu léta působila problémy.


Autor: ČTK

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru