Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha vyhlašuje program podpor pro sociální služby

Hlavní město vyhlásilo program podpor pro sociální služby na příští rok. Provozovatelé registrovaných sociálních služeb na území hlavního města se nyní mohou přihlásit o dotace. Vyhlášení akce nazvané Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 schválili v pondělí pražští radní.

Pro příští rok je pro oblast sociálních služeb zatím požadována částka 1 205 000 000 Kč. Nicméně konečná výše finančních prostředků bude stanovena až po schválení rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2024. V letošním roce činila celková částka vyplácená do oblasti sociálních služeb 778 360 700 korun.

„Uvedený objem finančních prostředků zajistí dostupnost sociálních služeb na území Prahy a umožní také obhospodařit kapacity, ke kterým jsou poskytovatelé sociálních služeb ze strany hlavního města pověření. Pokles v objemu finančních zdrojů na sociální služby nepřipadá v úvahu, protože by vedl k omezení dostupnosti sociálních služeb na území hlavního města. Poskytovatelé mohou posílat žádosti o podporu od 9. do 23. října letošního roku,“ říká Alexandra Udženija, náměstkyně primátora pro oblasti sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Mezi sociální služby podporované hlavním městem podle zákona o sociálních službách patří odborné sociální poradenství, služby sociální péče – osobní asistence, pečovatelská služba, tísňová péče, průvodcovské a předčitatelské služby, podpora samostatného bydlení, odlehčovací služby, centra denních služeb, denní stacionáře, týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, chráněné bydlení, sociální služby poskytované ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče. Dále jsou hlavním městem podporovány služby sociální prevence – raná péče, telefonická krizová pomoc, tlumočnické služby, azylové domy, domy na půl cesty, krizová pomoc, intervenční centra, nízkoprahová denní centra, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, noclehárny, služby následné péče, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením, sociálně terapeutické dílny, terapeutické komunity, terénní programy a sociální rehabilitace.


Autor: TZ, red

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru