Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha vyhlásila program na pomoc sportovištím, která postihlo výrazné zdražení cen energií
Ilustrační foto: volejbalpraha.cz

Praha vyhlásila program na pomoc sportovištím, která postihlo výrazné zdražení cen energií

V souvislosti s pokračujícím zvyšováním cen energií a s tím spojeným nárůstem provozních nákladů pražských sportovišť vyhlašuje hlavní město dotační program, který má za cíl zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Pro tyto účely bude z rozpočtu Prahy poskytnuto 25 milionů korun. S návrhem přišel na konci února opoziční zastupitel Stanislav Nekolný (ANO).

Dotace je určena na mimořádnou podporu provozu sportovních zařízení, která jsou postižena zvýšením cen energií alespoň o 50 procent oproti období předcházejícímu roku 2022. Konkrétně se má jednat o plavecké bazény s minimální délkou 25 metrů, zimní stadiony i další sportovní zařízení na území hlavního města.

Musí však být přístupné veřejnosti a zároveň sloužit k pravidelné organizované sportovní a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže. Další podmínkou potom je, že provoz zařízení musí být zajištěn celoročně s výjimkou nezbytných technických odstávek. 

„Již dva roky se potýkáme s nepříznivou situací, která je vlivem pandemie extrémně složitá, a to nejen pro provozovatele sportovišť, ale i pro celý podnikatelský segment. Nepřispělo tomu ani skokové navýšení cen energie, které je pro řadu provozovatelů likvidační,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti).

Hlavní město stanovilo na jednu žádost minimální požadovanou částku způsobilých nákladů, a to 50 tisíc korun. Naopak maximální výše dotace pro jednoho žadatele je tři miliony korun. Lhůta pro podání žádostí je od 7. do 30. dubna 2022. Veškeré informace k programu včetně formulářů a dalších náležitostí budou k dispozici zde: Sport a tělovýchova (Portál hlavního města Prahy) (praha.eu)

„Jsem rád, že jsme nakonec nad tímto tématem našli s vládnoucí koalicí shodu. Některým sportovištím už hrozilo zavření, a to by bylo nevratné,“ uvedl za hnutí ANO předseda pražské organizace Ondřej Prokop.


Autor: Hla

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

Včera ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Praha 9 vyhlásila dotace pro sportovce, žádosti lze podávat do 3. června

Včera v 10:04

Až do 3. června mohou sportovní organizace působící v Praze 9 podat žádost o dotaci na svou celoroční činnost, provoz a nájmy sportovního zařízení nebo opravy a údržbu sportovního zařízení. Městská část o tom informovala ve svém oficiálním magazínu Devítka.

Oblastní kolo odznaku všestrannosti v Praze 4

10. května 2022 ve 14:23

Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách v Praze 4 hostila oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Praha 13: Orientační běh ve Stodůlkách

9. května 2022 ve 13:37

Nejlepší orientační běžci z republiky zavítají o víkendu 14. – 15. května do Stodůlek na sprintová mistrovství České republiky. V sobotu je na programu nejkratší individuální disciplína – sprint, která se běhá z pravidla 15 minut ve městech a parcích. Centrum závodu bude areál ZŠ Trávníčkova,...

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Rodinné sportovní hry 2022 v Praze 13

8. května 2022 ve 13:22

V desátém ročníku tradičních her se můžete těšit na sportování od tzv. retro her až po dnešní aktivity, jako např. taneční rozcvičení, skákací gumy, školka s míčem, školka se švihadlem, skok do dálky, překážková dráha, indoboard, kajman a další aktivity.

Další články
Nahoru