Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha vyhlásila program na pomoc sportovištím, která postihlo výrazné zdražení cen energií
Ilustrační foto: volejbalpraha.cz

Praha vyhlásila program na pomoc sportovištím, která postihlo výrazné zdražení cen energií

V souvislosti s pokračujícím zvyšováním cen energií a s tím spojeným nárůstem provozních nákladů pražských sportovišť vyhlašuje hlavní město dotační program, který má za cíl zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Pro tyto účely bude z rozpočtu Prahy poskytnuto 25 milionů korun. S návrhem přišel na konci února opoziční zastupitel Stanislav Nekolný (ANO).

Dotace je určena na mimořádnou podporu provozu sportovních zařízení, která jsou postižena zvýšením cen energií alespoň o 50 procent oproti období předcházejícímu roku 2022. Konkrétně se má jednat o plavecké bazény s minimální délkou 25 metrů, zimní stadiony i další sportovní zařízení na území hlavního města.

Musí však být přístupné veřejnosti a zároveň sloužit k pravidelné organizované sportovní a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže. Další podmínkou potom je, že provoz zařízení musí být zajištěn celoročně s výjimkou nezbytných technických odstávek. 

„Již dva roky se potýkáme s nepříznivou situací, která je vlivem pandemie extrémně složitá, a to nejen pro provozovatele sportovišť, ale i pro celý podnikatelský segment. Nepřispělo tomu ani skokové navýšení cen energie, které je pro řadu provozovatelů likvidační,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti).

Hlavní město stanovilo na jednu žádost minimální požadovanou částku způsobilých nákladů, a to 50 tisíc korun. Naopak maximální výše dotace pro jednoho žadatele je tři miliony korun. Lhůta pro podání žádostí je od 7. do 30. dubna 2022. Veškeré informace k programu včetně formulářů a dalších náležitostí budou k dispozici zde: Sport a tělovýchova (Portál hlavního města Prahy) (praha.eu)

„Jsem rád, že jsme nakonec nad tímto tématem našli s vládnoucí koalicí shodu. Některým sportovištím už hrozilo zavření, a to by bylo nevratné,“ uvedl za hnutí ANO předseda pražské organizace Ondřej Prokop.


Autor: Hla

Bruslení na Střeláku startuje

1. prosince 2022 v 07:56

Ve čtvrtek 1. prosince zahajuje provoz kluziště na Střeleckém ostrově. Kluziště bude v provozu do 31. ledna 2023 denně od 14 do 21, o víkendech od 12 do 21 hodin. Vstup pro občany Prahy 1 je zdarma, pro ostatní za 50 korun. Brusle je možné zapůjčit na místě za částku...

Adventní běhání zlepšuje životy handicapovaných

30. listopadu 2022 v 16:02

Prosinec, čas adventu, je obdobím tradic. Pro více než 8 700 nadšenců z celé ČR k nim už 8 let patří společné Adventní běhání. Nejen pro vlastní kondici a dobrou náladu v předvánočním shonu, ale především jako způsob, jak pomáhat. Naběhané kilometry totiž promění sami běžci spolu se štědrými...

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Praha 11: Hájecký běh pro dobrou věc 2022

29. listopadu 2022 v 07:43

FC Háje Jižní Město zve v neděli 4. prosince od 14 na charitativní běh. K dispozici jsou dvě tratě, na 2 a 4 kilometry a teplé občerstvení pro malé i velké. Před startem bude vybíráno dobrovolné startovné.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru