Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha vyhlásila program na pomoc sportovištím, která postihlo výrazné zdražení cen energií
Ilustrační foto: volejbalpraha.cz

Praha vyhlásila program na pomoc sportovištím, která postihlo výrazné zdražení cen energií

V souvislosti s pokračujícím zvyšováním cen energií a s tím spojeným nárůstem provozních nákladů pražských sportovišť vyhlašuje hlavní město dotační program, který má za cíl zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Pro tyto účely bude z rozpočtu Prahy poskytnuto 25 milionů korun. S návrhem přišel na konci února opoziční zastupitel Stanislav Nekolný (ANO).

Dotace je určena na mimořádnou podporu provozu sportovních zařízení, která jsou postižena zvýšením cen energií alespoň o 50 procent oproti období předcházejícímu roku 2022. Konkrétně se má jednat o plavecké bazény s minimální délkou 25 metrů, zimní stadiony i další sportovní zařízení na území hlavního města.

Musí však být přístupné veřejnosti a zároveň sloužit k pravidelné organizované sportovní a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže. Další podmínkou potom je, že provoz zařízení musí být zajištěn celoročně s výjimkou nezbytných technických odstávek. 

„Již dva roky se potýkáme s nepříznivou situací, která je vlivem pandemie extrémně složitá, a to nejen pro provozovatele sportovišť, ale i pro celý podnikatelský segment. Nepřispělo tomu ani skokové navýšení cen energie, které je pro řadu provozovatelů likvidační,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti).

Hlavní město stanovilo na jednu žádost minimální požadovanou částku způsobilých nákladů, a to 50 tisíc korun. Naopak maximální výše dotace pro jednoho žadatele je tři miliony korun. Lhůta pro podání žádostí je od 7. do 30. dubna 2022. Veškeré informace k programu včetně formulářů a dalších náležitostí budou k dispozici zde: Sport a tělovýchova (Portál hlavního města Prahy) (praha.eu)

„Jsem rád, že jsme nakonec nad tímto tématem našli s vládnoucí koalicí shodu. Některým sportovištím už hrozilo zavření, a to by bylo nevratné,“ uvedl za hnutí ANO předseda pražské organizace Ondřej Prokop.


Autor: Hla

Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

25. května 2023 v 11:05

Dvě tradiční cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola v sobotu 3. června.

Na Dvojce se veslovalo

21. května 2023 v 17:15

Celorepublikový projekt Česko vesluje poprvé ve své historii zavítal do metropole. Soutěž žáků základních škol Prahy 2 v trenažérovém veslování se konala v pátek 19. května na náměstí Míru. A kdo chtěl, mohl si zaveslovat na trenažéru, prohlédnout veslařské vybavení nebo se potkat...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Turnaj v tenisu o pohár starosty v ZŠ Bratří Venclíků

11. května 2023 v 16:38

Turnaj ve čtyřhře pro neregistrované dospělé hráče v tenisu o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční v sobotu 27. května od 8 hodin na kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

Další články
Nahoru