dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražská politika

Praha vyhlásila grantový program pro oblast životního prostředí na rok 2017

Rada Prahy dnes schválila  vyhlášením grantového programu určeného na projekty ke zlepšení stavu životního prostředí hlavního města pro rok 2017. Celková vyčleněná částka na tyto granty činí 20 milionů korun. 

Cílem vyhlášení grantů v oblasti životního prostředí je aktivní zapojení co nejširšího spektra občanských aktivit, spolků a jiných organizací do problematiky životního prostředí v hlavním městě Praze.

Tematických oblastí je pro příští rok šest – Veřejná zeleň, Zelené učebny (školní zahrady a dvory), Ochrana přírody, Ekologická výchova, Výukové a vzdělávací programy pro školy a Specifické projekty. Vzhledem k rozmanitosti problematiky je voleno vypsání konkrétních tematických oblastí v kombinaci s možností podání projektů, které dávají žadatelům možnost realizace různých nápadů a činností vedoucích ke zlepšení stavu životního prostředí v hl. m. Praze.

Žádosti je možné poslat doporučeně od 1. do 16. prosince, leze je také přímo podat na hlavní podatelně Magistrátu hl. m. Prahy v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, a to od 12. do 16. prosince. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru