Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity sociálních služeb nad rámec strategie rozvoje základní sítě.

„Cílem programu na podporu doplňkové sítě sociálních služeb je zajištění potřebných kapacit těchto služeb pro občany hlavního města, a to nad rámec naší strategie rozvoje základní sítě. Díky těmto sociálním službám, které pomáhají například ohroženým dětem nebo se zabydlováním, můžeme reagovat zejména na aktuální potřeby našich občanů a naplňovat zároveň programové prohlášení naší koalice v této oblasti,“ říká ke schválenému vyhlášení grantů podpory doplňkové sítě registrovaných sociálních služeb náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky Alexandra Udženija. 

Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť je vyhlašován v souladu s prioritami sociální politiky na území hlavního města, které jsou obsaženy v Programovém prohlášení Rady hl. m. Prahy, a je také v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb na území hlavního města Prahy na období 2022–2024 i s dalšími strategickými dokumenty národní a krajské úrovně.

Cílem tohoto programu je zajistit potřebné kapacity sociálních služeb na území hlavního města nad rámec strategie rozvoje základní sítě. Doplňková síť tak poskytuje Praze akcelerační nástroj schopný reagovat na aktuální potřeby občanů a vycházet přitom ze závazků programového prohlášení koalice v oblasti sociální politiky, národních rozvojových strategií i mezinárodních úmluv. Doplňková síť je tvořena konkrétními organizacemi a kapacitami, které poskytují registrované sociální služby podle zákona o sociálních službách na území hlavního města.

Celkový objem prostředků vyčleněných na financování tohoto programu v rámci rozpočtu hlavního města na rok 2024 je v první fázi rozpočtového procesu požadován ve výši 93 174 000 Kč. Konečná výše však bude stanovena až po schválení samotného rozpočtu hlavního města na rok 2024.

Autor: Cen

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

Dnes v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru