Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Politika

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity sociálních služeb nad rámec strategie rozvoje základní sítě.

„Cílem programu na podporu doplňkové sítě sociálních služeb je zajištění potřebných kapacit těchto služeb pro občany hlavního města, a to nad rámec naší strategie rozvoje základní sítě. Díky těmto sociálním službám, které pomáhají například ohroženým dětem nebo se zabydlováním, můžeme reagovat zejména na aktuální potřeby našich občanů a naplňovat zároveň programové prohlášení naší koalice v této oblasti,“ říká ke schválenému vyhlášení grantů podpory doplňkové sítě registrovaných sociálních služeb náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky Alexandra Udženija. 

Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť je vyhlašován v souladu s prioritami sociální politiky na území hlavního města, které jsou obsaženy v Programovém prohlášení Rady hl. m. Prahy, a je také v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb na území hlavního města Prahy na období 2022–2024 i s dalšími strategickými dokumenty národní a krajské úrovně.

Cílem tohoto programu je zajistit potřebné kapacity sociálních služeb na území hlavního města nad rámec strategie rozvoje základní sítě. Doplňková síť tak poskytuje Praze akcelerační nástroj schopný reagovat na aktuální potřeby občanů a vycházet přitom ze závazků programového prohlášení koalice v oblasti sociální politiky, národních rozvojových strategií i mezinárodních úmluv. Doplňková síť je tvořena konkrétními organizacemi a kapacitami, které poskytují registrované sociální služby podle zákona o sociálních službách na území hlavního města.

Celkový objem prostředků vyčleněných na financování tohoto programu v rámci rozpočtu hlavního města na rok 2024 je v první fázi rozpočtového procesu požadován ve výši 93 174 000 Kč. Konečná výše však bude stanovena až po schválení samotného rozpočtu hlavního města na rok 2024.

Autor: Cen

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

23. září 2023 v 10:37

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval...

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru