dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Praha vydá letos na bezpečnost v dopravě 35 milionů korun

Praha vydá letos na bezpečnost v dopravě 35 milionů korun. Za peníze upraví 25 míst v hlavním městě. Město letos například upraví vybrané křižovatky a přechody pro chodce nebo změní rychlost při průjezdech kolem škol. Loni Praha vydala na úpravy deset milionů korun a úprav se dočkalo osm míst.

Město má naplánovány úpravy například na křižovatce Podbělohorské s ulicí Pod Stadiony, Staroklánovické a Čentické nebo křižovatce U Dejvického rybníčku a Zavadilovy. Přechody budou vylepšeny na Radlické, Nárožní, Kutnohorské nebo Mírového hnutí na Jižním Městě.

Před přechody nechá město dát například nový povrch na silnici, na kterém auta lépe zabrzdí, nebo u nich vybuduje nové osvětlení. Zklidnit a zpomalit dopravu zamýšlí Praha před základními školami, konkrétně v ulicích Kořenského a Jana Masaryka, napsala ČTK.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru