Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha vyčlení dalších padesát městských bytů pro zdravotníky a pracovníky v sociální oblasti
Pražští záchranáři. Foto archiv ZZSHMP

Praha vyčlení dalších padesát městských bytů pro zdravotníky a pracovníky v sociální oblasti

Pražský magistrát navýší městských bytů určených pro pracovnice a pracovníky příspěvkových organizací hlavního města Prahy ve zdravotní a sociální oblasti. K dosavadním 97 bytům přidá další padesátku a celkem jich tak nově bude 147. Důvodem je snaha udržet pracovníky v těchto oborech. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Vedení města letos již navyšovalo počet bytů vyčleněných pro učitele.

Budoucí nájemníci budou navrženi řediteli či ředitelkami jednotlivých příspěvkových organizací. Městské byty budou pronajímány postupně v návaznosti na počet uvolněných a opravených bytů v dispozici magistrátu. Nájemní smlouvy budou uzavírány standardně na dobu dvou let s možností prodloužení. 

„Považuji za klíčové udržet kvalitní pracovníky a pracovnice ve zdravotní i sociální oblasti a dostupné bydlení je jedním ze zásadních faktorů. V současné době je kvóta bytů pro zdravotní sestry, pracovníky v sociálních službách, sociální pracovníky nebo třeba sanitáře plně vyčerpaná, a proto jsme se rozhodli kvótu navýšit,“ uvedl pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti). 

V květnu tohoto roku byly také k navýšeny kvóty městských bytů určených pro učitele škol zřizovaných hlavním městem. Z původních 330 bytů schválilo vedení metropole navýšení rovněž o 50, nyní jich je tak 380. 

Podporované profese jsou jednou z cílových skupin, kterým magistrát pronajímá byty. Další jsou občanky a občané v bytové nouzi, senioři, rodiče samoživitelé či rodiny z ubytoven.   

V současné době je počet bytů nedostatečný a město eviduje převis žádostí. Přidělené byty jsou nyní všechny pronajaté především dlouhodobě zaměstnaným pracovníkům příspěvkových organizací. 

Kromě učitelů a zdravotníků má hlavní město vyčleněné také byty pro policisty nebo hasiče a pro sociálně slabší obyvatele a rodiny. Město vlastní několik tisíc bytů, z toho je 1400 určeno pro zmíněné profese.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru