Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha vyčlení dalších padesát městských bytů pro zdravotníky a pracovníky v sociální oblasti
Pražští záchranáři. Foto archiv ZZSHMP

Praha vyčlení dalších padesát městských bytů pro zdravotníky a pracovníky v sociální oblasti

Pražský magistrát navýší městských bytů určených pro pracovnice a pracovníky příspěvkových organizací hlavního města Prahy ve zdravotní a sociální oblasti. K dosavadním 97 bytům přidá další padesátku a celkem jich tak nově bude 147. Důvodem je snaha udržet pracovníky v těchto oborech. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Vedení města letos již navyšovalo počet bytů vyčleněných pro učitele.

Budoucí nájemníci budou navrženi řediteli či ředitelkami jednotlivých příspěvkových organizací. Městské byty budou pronajímány postupně v návaznosti na počet uvolněných a opravených bytů v dispozici magistrátu. Nájemní smlouvy budou uzavírány standardně na dobu dvou let s možností prodloužení. 

„Považuji za klíčové udržet kvalitní pracovníky a pracovnice ve zdravotní i sociální oblasti a dostupné bydlení je jedním ze zásadních faktorů. V současné době je kvóta bytů pro zdravotní sestry, pracovníky v sociálních službách, sociální pracovníky nebo třeba sanitáře plně vyčerpaná, a proto jsme se rozhodli kvótu navýšit,“ uvedl pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti). 

V květnu tohoto roku byly také k navýšeny kvóty městských bytů určených pro učitele škol zřizovaných hlavním městem. Z původních 330 bytů schválilo vedení metropole navýšení rovněž o 50, nyní jich je tak 380. 

Podporované profese jsou jednou z cílových skupin, kterým magistrát pronajímá byty. Další jsou občanky a občané v bytové nouzi, senioři, rodiče samoživitelé či rodiny z ubytoven.   

V současné době je počet bytů nedostatečný a město eviduje převis žádostí. Přidělené byty jsou nyní všechny pronajaté především dlouhodobě zaměstnaným pracovníkům příspěvkových organizací. 

Kromě učitelů a zdravotníků má hlavní město vyčleněné také byty pro policisty nebo hasiče a pro sociálně slabší obyvatele a rodiny. Město vlastní několik tisíc bytů, z toho je 1400 určeno pro zmíněné profese.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru