Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha vyčlení dalších padesát městských bytů pro zdravotníky a pracovníky v sociální oblasti
Pražští záchranáři. Foto archiv ZZSHMP

Praha vyčlení dalších padesát městských bytů pro zdravotníky a pracovníky v sociální oblasti

Pražský magistrát navýší městských bytů určených pro pracovnice a pracovníky příspěvkových organizací hlavního města Prahy ve zdravotní a sociální oblasti. K dosavadním 97 bytům přidá další padesátku a celkem jich tak nově bude 147. Důvodem je snaha udržet pracovníky v těchto oborech. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Vedení města letos již navyšovalo počet bytů vyčleněných pro učitele.

Budoucí nájemníci budou navrženi řediteli či ředitelkami jednotlivých příspěvkových organizací. Městské byty budou pronajímány postupně v návaznosti na počet uvolněných a opravených bytů v dispozici magistrátu. Nájemní smlouvy budou uzavírány standardně na dobu dvou let s možností prodloužení. 

„Považuji za klíčové udržet kvalitní pracovníky a pracovnice ve zdravotní i sociální oblasti a dostupné bydlení je jedním ze zásadních faktorů. V současné době je kvóta bytů pro zdravotní sestry, pracovníky v sociálních službách, sociální pracovníky nebo třeba sanitáře plně vyčerpaná, a proto jsme se rozhodli kvótu navýšit,“ uvedl pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti). 

V květnu tohoto roku byly také k navýšeny kvóty městských bytů určených pro učitele škol zřizovaných hlavním městem. Z původních 330 bytů schválilo vedení metropole navýšení rovněž o 50, nyní jich je tak 380. 

Podporované profese jsou jednou z cílových skupin, kterým magistrát pronajímá byty. Další jsou občanky a občané v bytové nouzi, senioři, rodiče samoživitelé či rodiny z ubytoven.   

V současné době je počet bytů nedostatečný a město eviduje převis žádostí. Přidělené byty jsou nyní všechny pronajaté především dlouhodobě zaměstnaným pracovníkům příspěvkových organizací. 

Kromě učitelů a zdravotníků má hlavní město vyčleněné také byty pro policisty nebo hasiče a pro sociálně slabší obyvatele a rodiny. Město vlastní několik tisíc bytů, z toho je 1400 určeno pro zmíněné profese.


Autor: ČTK

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Veřejné projednání návrhů participativního rozpočtu Prahy 15

12. října 2021 ve 14:01

Pokud vás zaujaly návrhy v participativním rozpočtu a máte k návrhům otázky a připomínky, přijďte a diskutujte o nich s navrhovateli a zástupci radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru