Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha vyčlení další byty pro hasiče, celkem jich bude už 83
Požár v Praze. Ilustrační foto: Jan Kostík / HZS Praha

Praha vyčlení další byty pro hasiče, celkem jich bude už 83

Pražští radní schválili navýšení počtu městských bytů určených pro zaměstnance hasičského sboru Prahy. V tomto volebním období již hlavní město rozšířilo nabídku bytů pro podporované profese o 290 jednotek.

Městské byty budou pronajímány postupně v návaznosti na počtu uvolněných a opravených bytů v dispozici magistrátu. Nájemní smlouvy budou uzavírány standardně na dobu dvou let s možností prodloužení.

„V současné době je v kvótě bytů pro zaměstnance Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy 63 bytů, po navýšení jich bude 83. Vnímám to jako důležitý stabilizační prvek pro tyto zaměstnance, kteří mají velmi náročné směny, a až čtvrtina z nich dojíždí za prací z mimopražských oblastí. Zajištění stabilního a kvalitního městského bydlení pro podporované profese vnímám jako jednu ze svých priorit,“ uvedl radní pro bydlení a transparent Adam Zábranský (Piráti).

Letos v květnu došlo také k navýšení kvóty městských bytů určených pro učitele škol zřizovaných hlavním městem. Z původních 330 bytů schválila pražská rada navýšení o 50, nyní jich je tedy k dispozici už 380.

V červnu pak došlo k navýšení kvóty pro pracovníky ve zdravotní a sociální oblasti z původních 97 bytů na 147. Dále byla navýšena kvóta pro příslušníky Městské policie Praha z 300 na 330 bytů.

Podporované profese jsou jednou z cílových skupin, kterým magistrát pronajímá byty. Další jsou například občanky a občané v bytové nouzi, senioři, rodiny samoživitelů či rodiny z ubytoven. 


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Dnes v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Včera v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru